Скульптура, живопис, історія: п’ять вересневих виставок у Києві

Розповідаємо про цікаві виставки у столиці, які можна відвідати вже на цих вихідних (23-24 вересня). У цій добірці немає виставок, про які ми вже розповіли раніше.

«Світ зовсім інший»

20 вересня в Я Галереї Київ (вул. Хорива 49 Б) відкрилася виставка «Світ зовсім інший» мисткині з псевдонімом Henyk.

У художній мові Henyk переважає чорний колір. Для художниці він пов’язаний із таємницею та глибиною. У двох виставкових залах можна побачити і  «зануритися» у великі чорні або чорно-білі полотна, які немов поглинають світло, створюють глибину простору та ігри контрасту, об’єднуються у випадкові гармонії.

Один із головних аспектів виставки — акцент на рефлексуванні, заглибленні у відчуття, що живуть всередині нас, розумінні Власного світу.

Виставка працюватиме до 19 листопада.

«Невимовна крихкість життя»

В Музеї Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) працює персональна виставка скульптури та цифрового мистецтва «Невимовна крихкість життя» Ігоря Гречаника.

«Ця виставка — про драму життя людини, про його швидкоплинність. Про те, який обмежений, жахливо короткий час відводиться людині на життя, на пізнання цього світу, себе. Вся ця драма відбувається на фоні трагедії страшної війни, посилюючи, проявляючи, оголюючи найболючіші моменти, аспекти», — розповів Ігор Гречаник.

Усі роботи, представлені на виставці, створені після початку російсько-української війни у 2014 році.

Виставка працюватиме до 15 жовтня.

«[Не]знищен[н]і»

У Музеї видатних діячів української культури (вул. Саксаганського, 97) проходить виставка «[Не]знищен[н]і», яка розповідає про репресії української інтелігенції початку ХХ століття.

На виставці експонують особисті речі репресованих людей, фото, листи, копії особових справ з архівів (протоколи допитів, судових процесів, «зізнання», які змушували підписувати), матеріали періодичної преси, відеохроніки. Є також інсталяція обшуку будинку.

Виставка працюватиме до 31 жовтня.

Виставка до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру

У Музеї Марії Заньковецької (вул. Велика Васильківська, 121) проходитиме колективна виставка, присвячена Дню пам’яті жертв Бабиного Яру.

На виставці представлять предмети, картини й авторські ляльки з колекції Міжнародного благодійного фонду «Єврейський Хесед Бней Азріель», приватних колекцій, а також твори сучасних митців, в серці яких відгукується трагедія Бабиного Яру.

Виставка триватиме до 5 жовтня.

«Химера»

У галереї The Naked Room (вул.Рейтарська, 21) відкриється виставка Ксенії Білик «Химера».

Текстиль, гутне скло, гобелен, кераміка — Ксенія переважно працює з «декоративно-ужитковими» техніками, але використовує їх для втілення доволі жорстких образів.

У своїй художній практиці вона досліджує вплив і силу пропаганди, а також те, як люди будують міфи навколо цієї теми. 

«Основні питання, які я намагаюся дослідити у своїй роботі, стосуються того, як людський розум реагує на брак інформації. Які образи та страхи він створює замість правди і які наслідки цієї заміни?» — розповідає мисткиня.

Виставка «Химера» працюватиме до 5 листопада.