В Австралії знайшли шоколадні цукерки, яким близько 120 років

Одну з найстаріших коробок з шоколадними цукерками в світі, вік яких близько 120 років, виявили дослідники Національної бібліотеки Австралії серед особистих документів з маєтку австралійського поета Ендрю Бартона «Банджо» Патерсона.

Окрім самих цукерок у коробці збереглися залишки старої солом’яної упаковки, обгортки зі срібної фольги. Відкриття здивувало співробітників лабораторії консервації бібліотеки. Знайти солодощі серед рукописів (віршів, щоденників і газетних вирізок), зібраних кар’єру автора, вони аж ніяк не очікували. Дослідження коробки з-під цукерок одніє з найдавніших британських кондитерських компаній Cadbury, дало змогу з’ясувати, що їх відправили солдатам у подарунок в Південну Африку під час Англо-бурської війни в 1900 році від імені королеви Вікторії. Припускають, що цукерки Ендрю Бартон Патерсон міг купити у військових, коли працював кореспондентом. Однак з невідомих причин смаколиками так і не поласував. Ймовірно, просто про них забув.

Примітно, що шоколад за понад сто років майже не зіпсувався. На жерстяній коробці з-під цукерок зображено королівський образ з написом «Південна Африка, 1900» та «Бажаю вам щасливого Нового року, Вікторія». Відомо, що такі подарункові наборі були популярними на фронті як сувеніри та товар для продажу, або обміну.

Документ, що свідчить про те, що шоколадні цукерки Букінгемський палац замовив з особистого гаманця королеви Вікторії

Фото: ABC NEWS

Джерело: Вокруг света / ABC NEWS