У Флоренції встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку

У центрі Флоренції, неподалік кафедрального собору Санта-Марія-дель-Фйоре, встановлять пам’ятник українському поету Тарасу Шевченку. Автором монумента став відомий скульптор Олег Пінчук. Нині бронзова фігура повністю готова. Її урочисте відкриття запланували на 9 березня 2021 року до дня народженння «Кобзаря».

Для встановлення пам’ятника Флоренцію обрали невипадково, оскільки це — місто-побратим Києва. Кілька років тому посол Італії в Україні Фабріціо Романо попросив очільника Києва допомогти встановити пам’ятник Данте Аліг’єрі, який в дар місту передала Флоренція. Монумент Тарасу Шевченку став подарунком у відповідь італійському місту.

Пам’ятник Тарасу Шевченку, майстерня О. Пінчука
Biblioteca delle Oblate, Florence

Монумент буде встановлено на місці старого фонтану на площі перед однією з найбільших бібліотек міста – Biblioteca delle Oblate. Процедура ускладнювалась бюрократичними складностями, адже вся територія Флоренції, зокрема її центр, знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Тому там практично неможливо нічого встановити. Але території приватних домоволодінь не належать до юрисдикції ЮНЕСКО. Тож у підсумку, для встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку обрали бібліотеку дель Облате.

Фото:  Погляд

Джерело: Суспільне. Культура