«Схема збірки»: виставковий проєкт у Центрі сучасного мистецтва М17

Минулого тижня в мистецькому центрі М17 відкрився проєкт «Схема збірки». Тут представлені роботи 60 митців зі спільноти художників Київського інституту автоматики.

Про артпростір «Інституту автоматики»

Цей мистецький осередок виник стихійно. В артпросторі «Інституту автоматики» ( м. Київ, вул.Нагірна, 22) свого часу винаймали майстерні понад 120 митців. Артпростір став середовищем постійного обміну досвідом між митцями. 

Перші художники з’явилися в «Інституті автоматики» ще у 2016 році, але фактично спільнота заявила про себе 19 жовтня 2019 року, коли провела першу локальну виставку — «День відкритих майстерень».

Пандемія суттєво вплинула на роботу об’єднання. Згодом, після початку повномасштабного вторгнення, багато митців виїхали з України. Натомість, на території інституту створили резиденцію художників з Німеччини. Усі ці події свідчать про трансформацію спільноти, яка вийшла за межі локального явища.

Про виставковий проєкт

Експозиція в М17 не має хронологічної послідовності. Це своєрідна модель для збірки — символічна схема, де сукупність елементів, деталей, подій, складається в сприйнятті глядача у цільну конструкцію.

«Цей проєкт — спроба розповісти про нашу спільноту, що вибудувалась навколо Київського інституту автоматики. Місце, де знаходили прихисток дуже різні художники. Про історію будівлі, що впливала на нас, так само, як і ми на неї. Розмова про художника, його роботу та пошук власного місця в контексті українського мистецтва», — Світлана Аграновська, одна з кураторів проєкту.

На першому поверсі представлена постійна експозиція проєкту. На другому поверсі — змінна частина.

Також у межах проєкту пройде ряд мистецьких подій. Програма подій — за посиланням

Виставка триватиме до 4 лютого 2024 року.

Адреса: м. Київ, вул. В. Антоновича, 102-104.