30х30: ретроспектива українського мистецтва Незалежності

З 9 по 29 вересня Національний центр «Український дім» представить виставковий проєкт «30х30. Сучасне українське мистецтво». Ретроспективу сучасного українського мистецтва приурочено до 30-річчя незалежності України.

Експозицію виставки сформували 30 знакових робіт, що на погляд куратора, мистецтвознавця Валерія Сахарука, відображають та представляють українське мистецтво у період 30 років Незалежності країни. Особливістю проєкту є рівнозначність художніх творів та кураторського тексту у межах виставкового простору. За кожним твором виставки «30х30. Сучасне українське мистецтво» стоїть видатна особистість, з якою пов’язані неповторність манери, стилю, а то й цілого художнього напрямку. Серед авторів виставки Олег Голосій, Микола Трох, Федір Тетянич, Олександр Гнилицький, Стас Волязловський, Олександр Ройтбурд. Твори одних сформували образ радикальних 1990-х, інші викривають розгубленість нульових, а заангажованість 2010-х знайшла вираз у роботах молодих авторів. Інформація про повний склад учасників поки що не розголошується, тримаючи певну інтригу. 

Олег Тістол, Проєкт українських грошей. Роксолана. Полотно, олія, 280х480см, 1995
Робота Олександра Ройтбурда з колекції Гриньових

«Жоден твір, який увійшов у проєкт, не претендує на визначення «найвидатніший». Більшість взагалі перебувала поза активним мистецтвознавчим обігом, поступаючись місцем так званим «блакитним фішкам», котрі заволоділи інформаційним простором. А головним критерієм відбору слугувало суголосся з часом», – наголошує Валерій Сахарук.

Партнери проєкту: ABRAMOVYCH.ART та засновник інвестиційного фонду Adventures Lab Руслан Тимофєєв.

Виставка «30х30. Сучасне українське мистецтво» триватиме 9-29 вересня з 11:00 до 19:00, понеділок – вихідний в Національний центр «Український дім». Вартість квитка: 80грн – повний та 50грн – пільговий. Квитки можна придбати у касі Українського дому або на сайті Kontramarka.ua