Реконструкція Житнього ринку триватиме два роки

Відновлення одного із найстаріших ринків Києва планують почати у 2020 році й завершити до 2022-го. У будівлі не проводили комплексного ремонту з 1980 року.

На ці два роки ринок закриють повністю через небезпечність робіт. За словами гендиректора, проект реконструкції не передбачає зміни архітектурних форм. Також в адміністрації обіцяють зберегти карбування на фасаді Житнього ринку.

Житній ринок – це не лише найстаріший ринок Києва, а й, як зазначено у літописах, один із найстаріших ринків Київської Русі. Але зараз стан будівлі дуже плачевний, тому вона потребує реконструкції. Імовірно, вона почнеться в 2020 році і вже у 2022-му Поділ отримає оновлений торговий комплекс», – зазначив генеральний директор Житнього ринку Вадим Фіоктістов.

Під час реконструкції планують провести експертизу стану вантових канатів, для цього потрібно зняти дах. Основна проблема – відсутність даних щодо стану вантових тросів. Генеральний директор Житнього ринку зазначив, що унікальну вантову конструкцію ринку не можна змінювати, оскільки будь-які втручання у конструкцію призведуть до повного її руйнування. Він також додав, що після реконструкції ринок збереже основне призначення і самобутній стиль радянського ультрамодернізму.

Відомо, що реконструкцію здійснюватимуть у межах Програми соціально-економічного розвитку Києва на 2017-21 роки. Проте наразі проект перебуває на початковому етапі: адміністрація готує необхідну документацію. Не вирішено наразі й питання фінансування реконструкції:

Після визначення вартості ремонту це будуть вирішувати депутати міської ради. Або бюджет міста Києва профінансує її самостійно, і будівля залишиться у повній господарській власності, або вирішать, що це занадто велике фінансове навантаження і є потреба оголосити інвестиційний конкурс», – пояснює Фіоктістов.

Житній ринок є одним із найстаріших ринків столиці, він був відомий ще з часів Київської Русі. Ринок розташовувався на Подолі поблизу ремісничих районів Кожум’яки та Гончаров. Починаючи з 15 століття Житній ринок був головним торговим центром міста.