БРИТАНСЬКА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ МОЖЕ ПРОДАТИ «МАДОННУ ТАДДЕЇ» МІКЕЛАНДЖЕЛО

Продати тондо Мікеланджело з колекції Королівської академії мистецтв запропонувала група співробітників закладу, аби уникнути скорочення персоналу через фінансові проблеми. Як і багато інших мистецьких установ, Королівська академія постраждала від пандемії COVID-19. Тож нині заклад проводить консультації з персоналом щодо скорочення близько 150 осіб, а це майже 40% колективу.

Проте деякі з членів академії вважають, що замість скорочення майже половини робочих місць, слід розглянути можливість продажу «Мадонни Таддеї», вартість якої нині оцінюється в кілька сотень мільйонів фунтів. Продаж мармурового тондо Мікеланджело обговорюється не вперше. Це питання порушували також в 1978 році, коли в академії накопичилася заборгованість в 675 тисяч фунтів.

Як повідомляє «The Art Newspaper», ідея продати роботу Мікеланджело обурила президента Королівської академії Ребекку Солтер. Вона заявила, що інституція не має наміру продавати будь-які речі зі своєї колекції, навпаки –  зберегти її є головним обов’язком установи. До того ж, практично неможливо уявити, щоб який-небудь з національних музеїв Великобританії зміг би дозволити собі придбати таку вартісну скульптуру в умовах пандемії, тож, очевидно, що тонда потрапила б у приватну колекцію.

«Мадонна Таддея» Мікеланджело, 1504–1505 рр.

Тим часом Королівська академія звернулася до Художньої ради Британії з проханням надати їй в надзвичайному порядку субсидію з суми, виділеної урядом на підтримку мистецтв. Очікується, що організація дасть відповідь вже найближчим часом, але навіть дуже щедра допомога лише частково полегшить становище академії, оскільки її бюджет в значній мірі залежить від кількості відвідувачів (торік їх було 1,25 мільйонів осіб).

Вочевидь, продаж тондо зустріне супротив переважної більшості членів академії (загалом їх 80), які збираються тричі на рік. Доля тондо буде обговорюватися на найближчій зустрічі, призначеної на грудень.

Фото: Prudence Cuming Associates Limited

Джерело: The Art Newspaper