Про лікаря та мецената ХІХ століття Федора Мерінга – подкаст

Автором четвертого подкасту став український письменник, краєзнавець, історик, постійний автор журналу «Антиквар» Станіслав Цалик.

Фахівець розповідає про відомого та знакового для Києва ХІХ століття лікаря Федора Федоровича Мерінга (при народженні – Фрідріх Мерінг). Зокрема, про те, як випускник медичного факультету Лейпцизького університету потрапив до Полтавської губернії та за десять-п’ятнадцять років пройшов шлях від лікаря приватного цукрового заводу до завідувача кафедрою хірургії та клінікою госпітальної терапії Київського університету. Крім цього, в історію Києва Федір Мерінг увійшов як талановитий педагог та видатний меценат.

Станіслав Цалик
Слухати подкаст

Федір Мерінг був надзвичайно талановитим клініцистом та діагностом. Він лікував багатьох киян: і заможних, і тих, хто не міг заплатити за його послуги. Бо вважав соціальною місією турбуватись про загальний епідемічний стан у місті.

Завдяки приватній медичній практиці Федору Мерінгу вдалось накопичити початковий капітал, який він почав вкладати в нерухомість, яку потім перепродавав. На виручені кошти займався меценатством. У 1955 року за протекцією товариша Миколи Пирогова Федора Федоравича Мерінга призначають завідувачем кафедри хірургії Київського університету. Також він очолює навчальну клініку, на базі якої заснував студентське наукове товариство. Мерінг  піклувався, аби студенти були в курсі передових медичних відкриттів, тому власним коштом передплачував для університету всеможливі медичні періодичні видання й книги, а також найновіші медичні інструменти (все це коштувало чимало).