ІЗ замків та палаців: обране мистецтво та ремесла від античності до 20 століття.
Аукціоном “Із замків та палаців: обране мистецтво та ремесла від античності до 20 століття” цього вересня потішить колекціонерів зі всього світу аукціонний дім Hermann Historica. Ця подія без сумнівів виведе на новий рівень осінній мистецький сезон Мюнхена. З молотка на спеціальних торгах підуть близько 250 лотів, які розкривають означену тему. У співпраці з місцевим представництвом мистецтв Ehrl Fine Art & Antiques ці вишукані предмети представлять на тлі величного Замку Гредінг. Розпочнеться аукціон 25 вересня о 16:00. Напередодні аукціону, з 19 до 25 вересня, поціновувачі мистецтва матимуть змогу відвідати й сам замок Гредінг, який розташовується на території природного парку Альтмюльталь, це лише 60 хвилин руху на північ від Мюнхена. У колишньому мисливському будиночку князя-єпископа в самому центрі історичного старого міста колекціонери зможуть помилуватися та придбати рідкісні й унікальні предмети вищого мистецтва, починаючи від антикварних прикрас, сакральних артефактів, холодної та вогнепальної зброї, картин старих майстрів, бібліофільських скарбів та чудових художніх творів до пам’ятних предметів з особистих речей коронованих осіб.

Серед іншого, майстерністю виконання вражають кілька тонко викарбованих ранніх елліністичних золотих браслетів IV-III століть до н. е., прикрашених зображенням витонченої Медузи Горгони. Ці прикраси засвідчують віртуозність ранніх архаїчних майстернь золотарів та введення процесії об’єктів усіх періодів та регіонів. Стартова вартість коштовностей – 75 000 євро.
Цей артефакт — великий бронзовий орел заввишки 32 сантиметри належить до доби класичної античності. Такі розміри скульптур цього періоду зустрічаються рідко, і, безсумнівно, потішать покупців детальністю зовнішнього оздоблення, з витонченими та натуралістичними деталями оперення. Стан птаха спокійний, голова трохи нахилена вліво, а крила складені. Така потужна й водночас витончена форма бронзової скульптури походить з Греції і незабаром посяде почесне місце в новій колекції за 180 000 євро.
Справжній тріумф композиції та яскравих відтінків – дерев’яний вівтар із Південного Тіроля близько 1600 року у готичному стилі. У центрі вівтаря – фігура Жінка Апокаліпсису з Немовлям Ісусом, який рукою надає благословення. Композиція поєднує елементи раннього ренесансу та пізньої готики. Вівтар оцінюють у 35 000 євро. Засвідчує якість виконання вівтаря, історію його походження та збережений гарний стан у своїй доповіді експерт — доктор Альбрехт Міллеромвіді. Не менш варта уваги серед священних артефактів — вражаюча позолочена фігура Христа з престижної майстерні Джамболоньї, яка досягла вершини розквіту своєї творчості у другій половині 17 століття. Естімейт артефакта — 30 000 євро.
Інший вагомий артефакт — пара корпусів ударних пістолетів розкішно оздоблених міланським золотом. Їх в 1845 році виготовив всесвітньо відомий паризький зброя Жан-Луї Девісме. За них майстер кілька медалей на промислових виставках у Парижі. Рідкість лоту дозволяє визначати його вартість у 80 000 євро за пару.
Цей розкішний щит (1560-70 рр) також оздоблений міланським золотом. На злегка округлі площині зображено сцену бою античних воїнів. Цей примітний щит, очевидно, що перевищує ціну естімейту в 30 000 євро.
Очікується також, що акваманіл лева 14 століття, виготовлений у Нижній Саксонії, “піде з молотка” за щонайменше 45 000 євро. Чудово збережена, повністю виліплена у формі лева посудина використовувалася для ритуального миття рук гостей перед судовим бенкетом.
Ще через століття німецький історик Гартман Шедель у Нюрнберзі опублікував перше німецьке видання “Хроніки Шеделя”. Зараз торги лоту починаються від 35 000 євро. Незважаючи на те, що в перші дні друку були опубліковані незліченні ілюстровані розповіді про всесвітню історію, головна праця Харт-Манна Шеделя з оглядом історичних подій, мап, міських сцен та гравюр на дереві вважається найбільш пишно ілюстрованим інкунабулюмом серед усіх.
Також на аукціоні будуть представлені предмети зі слонової кістки, які, хоч виготовлені і значно пізніше за попередній лот, в XIX столітті, втім, є не менш цінними. До них прикладається й надзвичайно обширна презентаційна табличка вартістю 28 000 євро, прикрашена портретами грецьких божеств. Її розміри – 50 x 70 сантиметрів.
Одна з головних визначних пам’яток аукціону – сукня французького виробництва, яку носила сама імператриця Ірану Фара Діба. Правителька любила часто фотографувалась у цій чудово вишитій вечірній сукні, яких у неї, ймовірно, було декілька екземплярів. Фара Діба вдягала її на важливі публічні виходи упродовж 1960-х та 1970-х років, такі як прийом президента США Річарда Ніксона в Тегерані. Така особиста пам’ятка, безсумнівно, спонукає ентузіаста розлучитися з нею не менше ніж за 7500 євро.
www.hermann-historica.com