Картину Івана Турецького продали на Sotheby’s за $21 250

спеціалізовані торги “Cubism and Beyond” відбулися 23 червня на всесвітньо відомому аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку.

Картина «Фрагменти II (Італійський щоденник)» (2019) щонайменше в 7 разів перевищила попередній естімейт і була продана на аукціоні Sotheby’s за ціною $21,250 тисяч доларів. Про це повідомила галерея Portal 11, яка курує діяльність митця.

Наша галерея давно співпрацює з Іваном Турецьким — зокрема, ми провели з ним 3 виставки і видали двомовний каталог його робіт. Новина про продаж його картини на аукціоні Sotheby’s стала для нас сюрпризом, адже ми не знали, що вона там виставлятиметься. Ще рік тому «Фрагменти II (Італійський щоденник)» належала нашій галереї, а потім її купили й вона “вирушила у подорож” світовим арт-ринком. Факт багаторазового перепродажу картини є статусним як для самого митця, так і для культурної інституції, яка продала цей витвір вперше”, — зазначив Ігор Глоба, засновник галереї “Portal 11” (Київ).

Іван Турецький, «Фрагменти II (Італійський щоденник)», холст, олія, 2019 (фото Sotheby’s)

Тематичний аукціон «Кубізм і поза ним» (Cubism and Beyond) проходив 23 червня 2020 року в Нью-Йорку. Картина Івана Турецького потрапила у розділ «Світовий кубізм», де знаходяться також роботи Сезанна, Пікассо, Лота.

Дебют на Sotheby’s — це мрія будь-якого митця, адже це один з найбільш авторитетних аукціонних домів світу. Те, що ця робота пройшла складні етапи відбору і потрапила на цей аукціон — вже заслуговує похвали. А її продаж за таку ціну у часи світової рецесії — колосальний успіх для художника. Ми як галерея, яка курує мистецьку діяльність митця, пишаємося Іваном та тим, що цю роботу придбали саме в Portal 11″, — додав Ігор Глоба.

Іван Турецький – відомий український художник і графік. Живе і працює у Львові. Турецький є одним з авторів малого герба України, сучасного герба міста Львова, марок для Пошти України, філателістичних проектів у Австрії, автором серії колекційних монет Банку Білорусі.

Portal 11 – арт-галерея, заснована у 2018 році в Києві. Організовує персональні та тематичні виставки в Україні та на відомих світових арт-просторах. Філософія галереї – “експонувати твори українського сучасного мистецтва, які з часом стануть класикою”. Знаходиться у Києві на вулиці Трьохсвятительскій, 11.