Оголошено переможців VIII Мистецтвознавчого конкурсу для арт-критиків

Мистецтвознавчий конкурс для арт-критиків від Stedley Art Foundation, заснований Стеллою Беньяміновою, назвав трійку фіналістів 2019-го року.

Переможцями стали: І місце – Антон Гаук (есей “Искусство, в котором можно победить”), ІІ місце – Іван Скорина (есей “Instagram-маски, AR-мистецтво та віртуальна індентичність”), ІІІ місце – Ксенія Рибак (есей “Сяяти в тіні: медіа-мистецтво та нічна культура в Україні”).

Есей Антона Гаука, художника і антрополога, розкривав соціокультурний і художній феномен комп’ютерних ігор.

“Кажется удивительным тот факт, что многомиллиардная индустрия (…), в которой задействованы сотни тысяч высокооплачиваемых художников (…), остается практически без внимания несмотря на 50-летнюю историю”, – з мотиваційного листа переможця.

Іван Скорина, що вже вдруге був фіналістом конкурсу, зупинився на ефекті доповненої реальності (AR) і так званих stories – тренді таких соцмереж як Instagram та Snapchat. Темою культурологині Ксенії Рибак, у свою чергу, стали взаємовідносини українського медіа-мистецтва з електронною музикою.

Антон Гаук і Стелла Беньямінова

За перше місце у Мистецтвознавчому конкурсі Антон Гаук отримав подорож до Рима від Апостольської Нунціатури в Україні і спецприз від IST Publishing – книжки із серії Small Run Books. Нагорода за друге місце – премія 5000 грн від Колекція Гриньових , за третє – підбірка мистецьких книжок від видавництва РОДОВІД.

Церемонія нагородження вже втретє пройшла у стінах Національного художнього музею України (NAMU). Серед урочистих гостей був архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

Апостольський Нунцій в Україні

Нагадаємо, що тема VIII Мистецтвознавчого конкурсу – “Мистецтво нових медіа: технології ± художник”.

Партнери МК: Апостольська нунціатура в Україні, РОДОВІД, Колекція Гриньових.

Інформаційні партнери МК: KORYDOR, Антиквар, Левый Берег – LB.UA.

Джерело: facebook-сторінка Мистецтвознавчого конкурсу