Активісти, вдягнені у троянців, бойкотували відкриття виставки Британського музею

Активісти групи “ВР чи не ВР?” перервали відкриття виставки “Троя: міф та реальність” у Британському музеї.

У вівторок, 20 листопада, група активістів, вдягнених як “живі статуї”, увірвалась на VIP-відкриття виставки Британського музею “Троя: міф та реальність”.  Таким чином протестувальники вирішили звернути увагу на зв’язки музею з нафтовою компанією British Petroleum (BP).

Активісти залишились в музеї після його закриття, вдягнувшись як античні персонажі: Єлена Троянська, Ахіллес, Зевс, Афіна та герой, вигаданий групою – “Петролей”. Останній носив туніку, схожу на розлите мастило, і мав щит із логотипом нафтової транснаціональної корпорації BP. Коли на закритий захід прибули гості, активісти прослідували до головного входу, де всіх персонажів облив чорним мастилом Петролей.

Окрім п’яти “живих статуй”, на заході був також грецький хор, що складався з близько 15 людей, які скандували гасло: “Ми передбачаємо падіння ВР!”

Активісти в Британському музеї. Фото: Ron Fassbender

За останній рік Британський музей зазнавав дедалі більшого тиску від групи “ВР чи не ВР?”. З 57 акцій протесту, організованих групою, 37 пройшли саме тут. Сьогодні Британський музей є одним з чотирьох інституцій-отримувачів спонсорського фінансування від ВР, націленого на культурні інституції Великобританії (в цілому розмір виділених ВР на культуру коштів за 5 років складає майже 9 мільйонів доларів).

Нагадаємо, що з етичних міркувань від підтримки нафтового гіганта вже відмовились Королівська шекспірівська компанія (RSC) та Національні галереї Шотландії (Scottish National Gallery of Modern Art, National Gallery of Scotland, Scottish National Portrait Gallery).

Джерело: hyperallergic