6 листопада 2022 року до свого 123-річчя Одеський художній музей презентував цифровий каталог. Каталог налічує більше 1000 робіт декоративно-ужиткового мистецтва, живопису, скульптури і графіки. Проєкт надасть можливість кожному познайомитись з унікальною колекцією українського мистецтва, у тому числі з тією її частиною, що поки не вміщається в музейних залах.

Кирило Ліпатов, завідувач науковим відділом Одеського художнього музею, на презентації розповів, що каталог вдалося створити завдяки гранту UNESCO. У межах першого етапу гранту була оцифрована перша тисяча одиниць збереження. До неї увійшли твори українських, зокрема одеських художників XVIII – XXI ст., фонди, що не були опубліковані у традиційних форматах каталогів, значна частина нових надходжень до колекції останніх років. Також на ресурсі представлений фонд українського декоративно-ужиткового мистецтва: він був єдиним, що не мав донині наукового опису. Унікальність фонду полягає в тому, що він представляє майже всі регіони України.
Згодом цифровий каталог поповниться фондами сакрального мистецтва, старою експозицією й англійським перекладом опису одиниць збереження. Ресурс містить розширений пошук, який дозволяє користувачам віднайти художника, мистецьку техніку або роки створення роботи.
Принагідно нагадаємо, що оновлена експозиція Одеського художнього музею “XX—XXI: від двадцятих до двадцятих” знята зі стін та евакуйована у безпечне місце. Однак команда музею продовжує працювати і готувати матеріали про його експонати: цього разу про мистецькі роботи розповідають самі митці у циклі інтерв’ю “Від першої особи”. Переглянути розмови можна на ютуб-каналі музею.
