Обкладинка коміксу про Тінтіна продана за рекордні € 3,2 млн.

Один з відхилених варіантів обкладинки п’ятого альбому серії коміксів «Пригоди Тінтіна» – «Блакитний лотос» встановив  рекорд на онлайн-торгах паризького аукціонного дому Artcurial. В категорії коміксів малюнок гуашшю та аквареллю розміром 35 на 35 сантиметрів пішов з молотка за € 3,2 млн. ($ 3,8 млн.) з комісією при естімейті € 2,2-2,8 млн. Це рекордна ціна, яку заплатили лише за один малюнок з коміксу.

Ескіз, що зображає репортера Тінтіна та його вірного пса Мілу, які ховаються в китайській порцеляновій вазі був створений в 1936 році. Робота Ерже (Жорж Проспер Ремі) виконана з використанням акварелі, гуаші та туші, тому видавництво вирішило, що малюнок занадто дорогий для масового виробництва. Ерже подарував свою роботу семирічному синові видавця Жану-Полю Кастерману. Десятиліттями оригінальна малюнок зберігався в сім’ї редактора серії.

«Пригоди Тінтіна» – один з найпопулярніших коміксів XX століття. Його перекладено з французької на 50 мов світу. Серія виходила в період з 1929 по 1986 роки і налічує 24 альбоми. Головним героєм коміксів є молодий репортер Тінтін. У 2011 році відбулась прем’єра анімаційного фільму «Пригоди Тінтіна: Таємниця «Єдинорога», режисером якого став Стівен Спілберг.

Попередній рекорд, пов’язаний з коміксом, був встановлений в 2014 році, коли американський фанат купив оригінальні чорнильні малюнки на форзацах, які використовувалися у всіх «Пригодах Тінтіна», надрукованих між 1937 і 1 958 роками, за 2,65 мільйона євро. Раніше найдорожчим коміксом у світі вважався перший випуск Action Comics, проданий на аукціоні eBay за € 2,6 млн.

Результати попередніх продажів творів Ерже раніше оскаржувався представителем вдови художника Ніком Родуеллом (Ерже помер в 1983 році). Сімейна компанія Moulinsart SA агресивно переслідувала порушення авторських прав до 2015 року, доки суд не ухвалив, що авторські права на Тінтіна належали видавцям Кастерманам з 1942 року.

Фото: Artcurial

Джерело: The Guardian