Невідомі раніше роботи Пікассо оприлюднила Королівська академія мистецтв

Королівська академія оприлюднила роботи Пабло Пікассо, котрі митець створював у реальному часі для документальної кінострічки «Таїнства Пікассо» Анрі-Жоржа Клузо влітку 1955 року.

У своїй кінокартині Клузо поєднав техніки stop-motion та уповільненої зйомки таким чином,  щоб роботи Пікассо  з’являлися перед очима глядача ніби “за помахом чарівної палички”. За сюжетом Пабло Пікассо робить фломастерами начерк квітів, котрі перетворюються в рибу, риба — в півня, а півень — у фавна. Метою Анрі-Жоржа Клузо було показати через об’єктив кінокамери стиль художника, процес його творення.

На жаль, значну частину малюнків було втрачено, однак 39 з них зберігаються в Національному музеї Пікассо в Парижі. Частину з них було передано для виставки у Королівський академії мистецтв, що у Лондоні.

«Обличчя: голова Фавна», Пібло Пікассо, 1955 © RMN-Grand Palais (Musée national Picasso-Paris) / Adrien Didierjean © Succession Picasso/DACS 2019

Джерело: The Art Newspaper

Світлина на обкладинці: «У майстерні», Пібло Пікассо, 1955  © RMN-Grand Palais (Musée national Picasso-Paris) / Adrien Didierjean © Succession Picasso/DACS 2019