В Колумбії виявили десятки тисяч доісторичних наскельних малюнків, протяжністю в кілометри

Доісторичний наскельний живопис британсько-колумбійська група дослідників на чолі з професором Хосе Іріярте виявила в амазонському лісі національного парку Чірібікете (Колумбія). Вік малюнків 12,5 тисячі років, а їхня протяжність – майже 13 кілометрів. Через масштаби, художню та історичну цінність, знахідку команда археологів назвала «Сікстинської капелою древніх».

На скелях можна побачити, як звичних нам тварин (риб, черепах, ящірок), так і вимерлих за льодовикового періоду, приміром, доісторичного родича слона мастодонта, який не зустрічається в Південній Америці вже 12000 років. Також є зображення палеолам – вимерлого верблюда, і гігантських лінивців та коней. Багато з цих великих тварин намальовані в оточенні маленьких людей з піднятими руками, які ніби поклоняються їм. Серед сцен на скелях зустрічаються і зображення людей, які танцюють, тримаючись за руки. Чимало малюнків розташовані дуже високо й дослідники можуть лише припустити, що піднімались по стінах доісторичні люди дерев’яними вежами, які зображені на скелі.

Як з’ясувалось, відкриття Археологи зробили вже кілька років тому, але вперше докладно розповіли про нього в новому шоу «Загадка джунглів: Втрачені королівства Амазонії». Але, вочевидь, щоб повністю розгадати декілька десятків тисяч цих зображеннь, вченим знадобиться чимало часу. Команда повернеться в амазонські джунглі, коли дозволять умови пандемії.

Джерело: Моя планета

Фото: Gipri/arte rupestre