Музей Мунка в Осло відкриють восени

Довгоочікуване відкриття Музею Мунка в Осло перенесли з весни на осінь у зв’язку із затримкою «процесів будівництва, що знаходяться у веденні мерії».

Представниця музею посилається на порушення термінів постачальниками систем безпеки і невідповідність стандартам клімат-контролю. Дирекція повідомляє, що музей «коригує свої плани з урахуванням обставин, які склалися».

Першою виставкою в новому музеї має стати проект, який об’єднав твори Едварда Мунка і Трейсі Емін. Семиметрову скульптуру Емін «Мати», що зображує жінку на колінах, планується встановити біля входу в музей у жовтні.

«Будівництво цього музею – дуже масштабний проект, і він просто затягується. Мені це навіть на руку: чим більше затримка, тим довше я можу насолоджуватися архівом Мунка!» – Емін для The Art Newspaper.

У колекції Музею Мунка 45 тис. об’єктів, які художник заповів Осло напередодні смерті у 1944 році. Всі вони понад півстоліття зберігалися в невеликому приміщенні, розташованому на схід від центру міста. Тепер на них чекає переїзд в нову, 13-поверхову будівлю площею 26 тис. кв.м. Згідно з оцінками, вартість проекту складе близько 3 млрд норвезьких крон (приблизно £ 250 млн).

Візуалізація експозиції. Фото: Estudio Hereros

Джерело: The Art Newspaper