В Україні пройде другий скульптурний форум та перша професійна премія для митців цього напрямку

Цієї зими в Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться мінародний скульптурний форум та професійна премія «M17 Sculpture Prize». Це перша в Україні спеціалізована відзнака для митців, які працюють з тривимірним мистецтвом. Виставка робіт-номінантів відкриється 17 грудня й триватиме до 21 лютого 2021 року.

Нині мистецтво «скульптури» стрімко і непередбачувано видозмінюється, тож серед представлених робіт – розмаїття стилів, технік та матеріалів, об’єднаних загальною тематикою «Коріння та пилок». Учасники мали поміркувати, чим для суспільства і для них особисто є поняття «коріння»? Де воно у глобалізованому світі? І в чому точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі та переживає його?

Відвідувачі виставки побачать 12 творів молодих українських митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. Зокрема, будуть представлені традиційні скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з картону та кераміки, з використанням формаліну та живого моху та інше. До шорт-листу номінантів на премію «M17 Sculpture Prize» увійшли Михайло Алексеєнко, Василина Буряник, Катя Бучацька, Данило Галкін, Влад Голдаковський, Василь Грубляк, Марта Дяченко, Андрій Кириченко, Тарас Попович, Анна Тарадіна та Даниїл Шуміхін, а також творчий тандем Богдан Локатир & Маргарита Журунова.

Катя Бучацька, процес створення роботи для конкурсу у премії «M17 Sculpture Prize»

Андрій Кириченко за створенням конкурсного проєкту “Книги”

Переможця за результатами виставки буде оголошено у лютому 2021 року, він отримає головну винагороду у розмірі 250 000 грн. До міжнародного журі залучено знавців тривимірного мистецтва: кураторку проєкту «Скульптурний парк Мюнстера» Маріанну Вагнер, голову кураторської програми Йоркширського скульптурного парку Хелен Фібі, незалежну кураторку та консультантку фонду Маріо Мерца Лізу Паролу.

Також у лютому в межах паралельної до виставки програми відбудеться другий Міжнародний скульптурний форум «Reforming the Space II». Зважаючи на обставини, викликані пандемією Covid-19, частина проєкту REFORMING THE SPACE буде представлена в мережевому форматі в інноваційному експериментальному просторі PANGRAM, який дасть змогу відвідувачам поринути у світ сучасної скульптури та об’єктів тривимірного мистецтва проєкту.

Ініціатива підтримана Фондом Андрія Адамовського – Adamovsky Foundation

Програма M17 Sculpture Prize – 2020

Про організаторів:

«М17 Sculpture Prize» започаткована М17 Sculpture Project – окремим дослідницьким напрямом Центру сучасного мистецтва М17, покликаним запропонувати суспільству, бізнесу, містам України рішення того, як завдяки скульптурі та іншим видам тривимірного мистецтва змінити уявлення про образ навколишнього простору, зробити місто туристично привабливим, а також сприяти налагодженню міжкультурного діалогу.

Фонд Adamovskiy Foundation – фонд, заснований бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність Фонду має некомерційний характер і націлена на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи, а також має на меті популяризацію культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства.

Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати та надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту. На базі Центру створено ArtСult Club для залучення представників бізнесу, влади, ЗМІ і ширшої аудиторії до еґреґору мистецтва.

ARTСult Foundation – громадська організація, створена ініціативною групою з метою популяризації і підтримки мистецтва в Україні і за кордоном. Фундація займається проведенням виставок, арт-проектів, фестивалів, благодійних аукціонів, освітніх проєктів та інших подій в культурній галузі.

Фото: Центр сучасного мистецтва М17

Джерело: за матеріалами релізу Центру сучасного мистецтва М17