Лондонський музей дизайну став кращим європейським музеєм 2018 року

Музей дизайну (The Design Museum), що у Лондоні, отримав премію «Європейський музей року» (EMYA) та став сьомим британським лауреатом за 41 рік існування премії.

Нагороджували музей на урочистому заході премії EMYA у Варшаві, повідомляє The Guardian. Лондонський музей дизайну отримав премію в першу чергу за “соціальну відповідальність” та був названий суддями “надихаючим”. За цьогорічну премію змагалося 40 музеїв, включаючи Музей науки в Лондоні, Національну галерею Ірландії в Дубліні та Гельсінський міський музей.

Лондонський музей дизайну був заснований 30 років тому сером Теренсом Конраном. У 2016 році він переїхав у будівлю колишнього Інституту Співдружності, що дало йому втричі більше простору, а також можливість «робити для дизайну стільки, скільки й галерея Тейт для сучасного мистецтва», зазначають журі конкурсу. Відомо, що у 2018 році музей отримав менше 2% фінансування від державних програм, і спирався більшою мірою на “виділену підтримку меценатів, спонсорів та фондів”.

Європейська премія музею року була заснована в 1977 році журналістом і музеєзнавцем Кеннетом Хадсоном та культурологом Річардом Хоггартом. Щорічно група суддів відвідує до 50 музеїв по всій Європі та обирає найкращий. У центрі уваги суддів – не стільки музейні колекції, як їх інтерпретація і подача, робота з аудиторією і ставлення до відвідувачів. Музей дизайну в Лондоні став сьомим переможцем з Британських островів в історії премії.