КИЇВ В АРХІТЕКТУРНИХ ПЕЙЗАЖАХ НАТАЛІЇ КАРЄВОЇ-ГОТЬЄ

24 червня 2022 р. у Національному заповіднику “Софія Київська” відбудеться відкриття виставки київської мисткині Наталії Карєвої-Готьє. Роботи, виконані у стилі архітектурного пейзажу, фіксують не лише фізичний простір, але й емоційну складову взаємодії із ним людини.

Н. Карєва-Готьє, “Травень” (2004). Полотно, олія

Ідея виставки побудована навколо концепції Genius Loci — “генія міста”, яким фактично є чуттєвий досвід споглядача архітектури. Теоретик архітектурної феноменології К. Норберг-Шульц поєднував характер будівель із характером місця й власне ідентифікацією людини у навколишньому середовищі. Такі “екзистенційні точки опори”, за термінологією К. Норберга-Шульца, віднаходить Н. Карєва-Готьє у київській архітектурі.

Виставка “Мій Київ” символічно приурочена до Дня архітектури України, який щорічно відзначається 1 липня. Особливого значення подія набуває з огляду на воєнні обставини, що спонукають до збереження й переосмислення архітектурної спадщини.

Наталія Карєва-Готьє — українська мисткиня, народилася у Києві в родині художниці Валентини Виродової-Готьє. У 1992 р. завершила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Нині викладає у Державній художній школі ім. Т. Г. Шевченка, є членом Національної спілки художників.