В «Софії Київській» пройде виставка робіт конкурсу на великий герб України

З 12 до 27 листопада у виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться виставка ескізів-учасників конкурсу на створеня великого Державного гербу України.

Як повідомили в Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти, на конкурс на створення великого Державного герба України надійшло понад сотню ескізів. Кількість робіт, надісланих одним автором, не обмежувалась, оскільки до оголошення переможців, вони будуть засекречені. Члени журі не знатимуть, чиї роботи оцінюють. Автори найкращих проєктів ескізів отримають премії: за перше місце — 100 тисяч гривень, за друге — 50 тисяч, за третє — 30 тисяч.

Побачити ескізи конкурсних робіт можна побачити 27 листопада у виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська». Підсумки конкурсу підіб’ють 1 грудня.

До слова, малим Державним Гербом України є Тризуб. Він був затверджений у лютому 1992 року та визначався як головний елемент Великого Герба. Однак Великого Герба Україна досі не отримала. За роки геральдисти розробили кілька сотень ескізів, проте жоден з них не був затверджений.

Фото та джерело: Суспільне|Новини