Книга на всі часи

Україна стала п’ятою країною світу, у якій видано «Біблію», проілюстровану літографіями Сальвадора Далі.

05.10.2012

4 жовтня у Музеї «Духовні скарби України» відкрилася виставка «Книга на всі часи». До уваги киян більше 40 релігійних видань у коштовних окладах. Їх для експозиції надали приватні колекціонери: Ігор Понамарчук, Олександр Прогнімак та Артур Уманський, також є книги з фондів Національного музею Історії України. Значна частина експонатів демонструється для широкої публіки вперше. Серед раритетів львівське видання „Апостола” Івана Федорова 1574 року, безцінні рукописні Євангелія XVI ст., стародруки  XVII –XVIII століть.

Сучасні українські видавці так само тримаються духовних та мистецьких орієнтирів. Свідчення цього — презентація “Біблії” з ілюстраціями Сальвадора Далі. Книга вагою майже 15 кг оздоблена шкірою, коштовним та напівкоштовним камінням та є втіленням живих традицій книговидання як самодостатнього напрямку декоративно-ужиткового мистецтва. Лімітований тираж видання налічує 500 пронумерованих сертифікованих примірників. Україна стала п’ятою країною світу, у якій видано «Біблію», проілюстровану літографіями славетного іспанського митця.


Олег Шпільман, директор видавництва “КСД”

За традицією, яку було започатковано європейськими країнами , голова держави приймає в подарунок перший примірник видання. На сьогодні «Біблія Далі» прикрашає президентські бібліотеки Італії, Німеччини, Словаччини, Чехії. Тому перший примірник видавець Олег Шпільман передав Віктору Януковичу для Музею подарунків Адміністрації Президента України.

По одному примірнику отримали Національний музей історії України та Музей «Духовні скарби України». Ще одну “Біблію” прийняв у дар посол Королівства Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно.

На урочистостях були присутні представники політичної, ділової та культурної еліти країни. Вів вечір народний артист України Анатолій Хостікоєв.

Виставка триватиме до 18 жовтня.