Київ крізь призму сімейних фотоархівів

Київська публічна бібліотека імені Лесі Українки реставруватиме фото з домашніх архівів, які пов’язані з історією Києва. У такий спосіб планують створити цифрову базу рідкісних фотографій.

У бібліотеці ім. Лесі Українки з’явилася послуга реставрації старих, пожовклих та пошкоджених фото. Вона передбачає сканування, опрацювання у спеціальних програмах і запис на цифрові носії.

Послуга коштуватиме від 50 до 100 гривень в залежності від складності роботи.

Але фото зроблені на тлі київських вулиць, об’єктів архітектури у різні періоди історії міста, у фотосалонах відомих фотографів Києва (із зазначенням на фото ательє), в старовиннних домашніх інтер’єрах киян реставруватимуть безоплатно, за умови розміщення у цифровій бібліотеці «Київ».

Андріївська церква, 1890-ті роки.

«У сучасному мінливому світі значення світлин особливо велике, оскільки вони зберігають до наших днів те, що давним-давно відійшло і стерлося з пам’яті, нагадують нам, якими були кияни і місто сотні років тому. Вони є безцінними для києвознавців та усіх, хто цікавиться київською старовиною.  Фотографії – це майже завжди малотиражна, а часто штучна, унікальна річ, використання якої в якості елемента при  створенні  постерів, календарів, колажів придасть роботам не лише креативності, а й  ексклюзивності та унікальності», – повыдомляэться на сайті.

За послугою можна звертатись в зал медіа-ресурсів бібліотеки за адресою вул. Тургенєвська, 83-85. Тел. для довідок 044 486 03 13

Цифрова бібліотека “КИЇВ”

Фото: Старий Київ

Джерело: Хмарочос