Карту Криму відтворили в цифровому панно

Унікальну NFT-карту Криму склали з 300 оцифрованих картин з циклу “Кримські замальовки” неомодерніста Юрія Химича. Кожен твір, що ліг в основу цифрового панно, – це окремий NFT (загалом 300 токенів), який одночасно є частиною єдиного образу Криму. Цією роботою в Україні започатковується перший в світі персональний NFT-музей художника, що був представником традиційного мистецтва, KHYMYCH ART FOUNDATION.

«Crimea. Ars Longa» («Крим. Мистецтво вічне»)

«Кримські замальовки» Юрія Химича — унікальний цикл, що включає сотні гуашей, акварелей та живописних творів. Його художник створював упродовж 30 років. Загалом мандруючи СРСР та іншими країнами, Юрій Химич створив більше 15 «топографічних» циклів, в яких зафіксував архітектурні пам’ятки України, Польщі, Угорщини, країн Балтії, Фінляндії, Росії, Вірменії та Грузії. Всі ключові твори з цих циклів у майбутньому будуть представлені цифровими проектами на різних NFT-платформах.

Водночас створену NFT-карту Криму виставлено на продаж. Частину зібраних коштів спрямують на благодійність, а також на вивчення творчості художника, каталогізацію й оцифрування його творів.

«Юрій Химич — класик українського живопису ХХ століття, й водночас один з невідомих українських художників. Абсолютна більшість його творів досі невідома ані мистецтвознавцям, ані публіці. Завдання нашої Фундації — «перевідкрити» Химича. А робити це ми будемо за допомогою інноваційних технологій, зокрема, через проект NFT музею», — говорить керівник KHYMYCH ART FOUNDATION Петро Зуєв. 

Юрій Химич (1928–2003) — художник-неомодерніст, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, заслужений діяч мистецтв України. Мистецтвознавці визначали стиль Юрія Химича як поетичний реалізм. Він був художником міста й по-особливому відчував кольори. Архітектор за освітою, художник за покликанням, митець умів передавати «душу місцевості».

«Химич писав пейзажі, урбаністичні сюжети. Але сказати, що Химич пейзажист, — це все одно що назвати Ван Гога портретистом. Його роботи презентували життя і творчість, хоча його світогляд міг бути задушений у радянські часи. В його картинах природна краса, що промовисто демонструє, якою може бути Україна. Мені здається, що його обов’язково буде визнано в Україні не лише як великого художника вашої країни, а й нашого часу», – американський дипломат, надзвичайний і повноважний посол  США в Україні (2000–2003) Карлос Паскуаль.

Прочитати більше про творчість Юрія Химича можна в архівних номерах журналу “Антиквар” №74 та №100.