ІКОНИ З МУЗЕЮ ХАНЕНКІВ У ЛУВРІ

У Луврі відкривається виставка “Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків”. В одній зі своїх мандрівок подружжя Ханенків придбало мікромозаїчну ікону Святого Миколая кінця 13 століття. У 1941 році до музею надійшли чотири виняткові ікони 6 – 7 століття: “Святі Сергій і Вакх”, “Святий Іоанн Хреститель”, “Богородиця з Дитям” і “Святі Платон і Гликерія”. Всі вони будуть представлені на виставці в Луврі.

Співпраця інституцій розпочалася з пропозиції спільної наукової експертизи Синайських ікон із колекції Музею Ханенків. Наразі Лувр проводить масштабне дослідження візантійської світової спадщини. На 2027 рік заплановано відкриття відділу мистецтв Візантії та християнств на Сході. Команда підкреслює свій вектор на майбутню тісну співпрацю з Україною, фундаментальні дослідження і свідому позицію відносно актуальних подій. Тому саме виставка ікон з колекції Музею Ханенків є першою міжнародною співпрацею для цього відділу Лувру.

Після експонування ікони досліджуватимуть у лабораторіях Національного центру досліджень та реставрації музеїв Франції.

Партнерство Лувру та Музею Ханенків — це не тільки дружня підтримка професійної спільноти у часи повномасштабної війни Росії проти України, а й довгостроковий науково-дослідницький проєкт та співпраця інституцій.

Проєкт відбувається у партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту спадщини в зонах конфлікту (ALIPH), який з початку війни був повністю відданий справі збереження української спадщини.