ООН повернула Рокфеллерам гобеленову репліку «Герніки»

Гобеленова копія знаменитої картини Пабло Пікассо «Герніка», яка більше 35 років прикрашала штаб-квартиру ООН у Нью-Йорку, повернулася до законного власника, Нельсона Рокфеллера-молодшого. За словами представника генерального секретаря організації Стефана Дюжарріка, син колишнього віце-президента США нещодавно повідомив ООН про своє бажання забрати гобелен і в лютому отримав його назад.

Гобелен є повнорозмірною копією картини Пабло Пікассо, яка є одним з найвідоміших та знакових антифашистських символів у мистецтві. Картину художнику замовив уряд Іспанської Республіки для Всесвітньої виставки в Парижі в 1937 році, через місяць після авіабомбардування фашистами міста Герніки. З 1992 року її оригінал зберігається в Музеї королеви Софії в Мадриді.

Пабло Пікассо «Герніка», 1937. Олія, полотно, 349.3 × 776.6 см

У 1955 році Нельсон Рокфеллер-старший замовив гобеленову копію «Герніки» в ательє Жаклін де ла Баум Дюррбах в департаменті Вар на півдні Франції, оскільки Пікассо відмовився продавати йому саму картину, але художник керував процесом створення гобелена. У 1984 році Рокфеллер надав його для експозиції в штаб-квартирі ООН – полотно прикрашало стіну біля входу в зал засідань Ради Безпеки організації з 13 вересня 1985 року. Під час реконструкції штаб-квартири ООН з 2009 до 2013 року гобелен зберігався у Фонді Рокфеллера.

Стефан Дюжаррік від імені ООН подякував сім’ї Рокфеллерів, яка більш ніж на 35 років позичила організації легендарний твір мистецтва. Він зазначив, що за цей час гобелен став справжнім символом роботи Ради Безпеки, завдання якого входить запобігання і врегулювання військових конфліктів. Також він повідомив, що пошуки варіантів заміни гобелена вже ведуться.

Фото та джерело: The Art Newspaper