У центрі Дубліна, в залі старої наукової бібліотеки Трініті-коледжу, демонструють вражаючу освітлену скульптуру Землі. Це — робота «Гея» Люка Джеррама.
Інсталяція має діаметр 6 метрів. Вона створена з фотографій NASA поверхні Землі з високою роздільною здатністю. Скульптура розташована під склепінчастою стелею Довгої кімнати та повільно обертається. Вона демонструє, як виглядає наша планета з космосу.

Глядачі можуть дивитися на скульптуру з різних точок Довгої кімнати бібліотеки. Кут огляду змінює й враження від роботи. Яскраві кольори поверхні Землі контрастують з темним дубом в інтер’єрі. Крім того, демонстрація «Геї» має музичний супровід. Композитор Ден Джонс створив спеціальну композицію для цього проєкту.
У грецькій міфології богиня Гея — уособлення Землі, її ім’я і дало назву проєкту. Цією роботою Люк Джеррам хотів показати красу і крихкість землі, привернути увагу до здоров’я планети, надихнути відвідувачів турбуватися про Землю.
Водночас — цей проєкт про красу і крихкість самої бібліотеки Трініті-коледжу (у якій демонструють «Гею»). Вона — одна з найстаріших бібліотек світу, культурна пам’ятка і скарб Ірландії. В її колекції є старовинні рукописи, карти, нотні видання. У цьому році в Трініті-коледжі оголосили про реконструкцію бібліотеки, щоб зберегти будівлю XVIII століття та її цінну колекцію для майбутніх поколінь.
Люк Джеррам — британський художник. Він створює скульптури, великі художні інсталяції та живі мистецькі проекти.
Фото Ольги Захарової.