Еротика, абстракція та роздуми про цінності життя: 5 виставок, які варто відвідати цього тижня у Києві

У червні в Києві проходить багато мистецьких подій. У цій добірці розповідаємо про 5 виставок, які можна відвідати цього тижня (10-16 червня).

«Трошки еротичне» в Я Галерея Київ

В арт-центрі «Я Галерея Київ» проходить персональна виставка скульптора Ярослава Мотики. Тут представили скульптурні роботи митця, створені у 2023-2024 роках.

Ручна ліпка з шамотної глини, грубі маси і виразність експресії, невигладжена поверхня скульптур робить їх максимально сучасними та монументальними. Емалі і солі, якими покриті скульптури, також живуть своїм життям: іноді вони повністю перекривають поверхню глини, а іноді підкреслюють рельєфи. 

Окремою лінією виставки є тематичні рисунки автора, які він виконує між скульптурними сесіями.

Виставка проходитиме до 11 серпня 2024 року. Адреса: Київ, вул Хорива, 49Б (щодня з 11:00 до 20:00, понеділок — вихідний).

EXIT у Музеї Києва

У музеї Києва можна подивитися живописні роботи української мисткині польського походження Алли Ронікіер. Вони — про посттравматичний стресовий розлад, який, на жаль, став частиною життя багатьох українців. Про болісні спогади, панічні атаки, порушення сну, нічні жахи, смуток, страх і біль.

Серію робіт мисткиня створила за кілька років до повномасштабного вторгнення. «Я не могла пояснити тоді, а тим більше зараз, що підштовхнуло мене до написання цих робіт. Немов би якась сила змусила взяти мастихін, і… крок за кроком, створювати оповідання, де кожна ілюстрація була схожа на стоп-кадр фільму, ідеєю якого стала філософія темряви людської душі під впливом катастрофи», — розповідає Алла Ронікіер.

Виставка Алли Ронікіер — це нагадування про те, яким може бути ПТСР в очах і серцях людей. Водночас ці роботи дозволяють подивитися на ситуацію збоку, допомагають відшукати, побачити нові перспективи для змін.

Виставка працюватиме до 16 червня 2024 року. Адреса: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 7 (середа — неділя, з 12:00 до 19:00).

«I love you» у Thesteinstudio

У просторі Thesteinstudio представили фотопроєкт Каті Лесів. Це — спостереження за життєвим циклом двох півоній, і водночас — роздуми про циклічність, рівні зрілості та кохання. 

До спостереження за життєвим циклом двох півоній, художниця додає уявний діалог. За різних етапів цвітіння квіток метафоричний діалог неминуче трансформується. Смерть постає як незворотній і неконтрольований аспект у циклі життя кожної живої істоти.

«Одного дня я купила у бабусі на ринку білий бутон півонії. Він розкрив свої пелюстки та став пишним і красивим. Пізніше, 24 травня, я купила ще один бутон у тієї ж бабусі і поставила їх поряд у склянки з водою. З кожною наступною годиною перший бутон розкривався все більше, тоді як другий лише починав відкривати свої пелюстки. Через день вони були однаково пишні і красиві, а через два — перша півонія зів’яла, а друга все ще залишалась пишною і красивою.», — розповідає Катя Лесів.

Оригінальним носієм «I love you» є арт-бук, виданий у 2021 році у співпраці з українським видавництвом ist publishing. У 2022 році арт-бук Лесів «I love you» увійшов до шорт-листа премії Aperture PhotoBook Awards та отримав унікальну відзнаку в категорії Special Juror’s Mention: PhotoBooks for Ukraine.

Виставка проходитиме до 28 червня 2024 року. Адреса: Київ, Лютеранська, 6 (вхід в арку та направо), четвер — неділя з 11:00 до 19:00.

«Слова ледь голосніші за ніч» в Українському домі

Ще одна цікава виставка фотографії проходить в Українському домі. Тут представили роботи одеського митця Олега Дімова.

В проєкті зібрали фото з різних серій: «Інший краєвид», «Ніч», «Ранок», «Плями» і «Час, коли мене немає вдома». Проте усі вони обʼєднані спільною ідеєю і однаковим станом. Серії ніби перетікають одна в одну, утворюючи єдину розповідь.

Виставка проходитиме до 30 червня 2024 року. Адреса: Київ, вулиця Хрещатик, 2 (щодня з 11:00 до 19:00, понеділок — вихідний).

«Синергія» в Imagine Point

У малій залі галереї Imagine Point експонують нефігуративні роботи двох київських художників — Володимира Беляковича та В’ячеслава Бирука.

Мистецтво Володимира Беляковича — це світ спонтанного, інтуїтивно-підсвідомого. Творчість В’ячеслава Бирука — навпаки, світ логіки та раціональної естетики. Втім, на виставці ці два світи органічно доповнюють один одного, підсилюють звучання і примножують враження.

Виставка проходитиме до 29 червня 2024 року. Адреса: Київ, , просп. Голосіївський, 86/1 (середа — субота, з 12:00 до 19:00).