Експерти визнали картину з невідомою жінкою портретом Єлизавети I

Картину, що довгий час вважали портретом невідомої, аукціонний дім “Бонхем” назвав раннім портретом легендарної англійської королеви Єлизавети I. 

Коли реставратор, що займався роботою, яку вважали полотном XVII століття, видалив верхній шар з дофарбованими елементами, на портреті з’явилися знайомі риси королеви Єлизавети.

Аукціонний дім “Бонхем” проконсультувався з експертами Єльського центру британського мистецтва і впевнився у своїх здогадках. “Бонхем” приписує картину майстерні нідерландського живописця Стівена ван дер Мелена і датує роботу 1562 роком. Тепер роботу виставлять на аукціон 4 грудня з ціною до 250 000 фунтів стерлінгів (близько 322 860 доларів США).

“Цей портрет є одним з перших, що подають новий, затверджений і вже відомий образ Королеви”, – Ендрю Маккензі, директор відділу старих майстрів в “Бохемі”.

Максимальна ціна за роботи Ван дер Мелена була запропонована на аукціоні “Сотбіс” у листопаді 2007 року: тут його портрет Єлизавети I продали за 5,4 мільйони доларів. Тоді “Сотбіс” виставляв 23 полотна майстра; робота, що належить “Бонхему”, – його єдиний досі невідомий портрет монарха.

Портрет Єлизавети I, який приписують Стівену ван дер Мелену, 1562 р.

Джерело: ARTNET