Десятий “Книжковий Арсенал” оголосив тему і кураторів

Ювілейний десятий “Книжковий Арсенал” пройде з 20 по 24 травня 2020 року. У фокусі ювілейного фестивалю — ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ.

Куратором фокусної теми став літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків. Фокус-тему 10-го “Книжкового Арсеналу” він окреслює так:

Щойно хтось довкола нас висловить оптимістичний прогноз на майбутнє, як одразу знайдуться готові йому заперечити. Ну, який оптимізм? Хіба ми бачимо перед собою добрі перспективи? Постійно сподіватися на краще — це щось наче по-дитячому, наївно. Скептиків зараз точно значно більше, ніж оптимістів. І тенденція також не оптимістична: ряди скептично налаштованих постійно поповнюють ті, хто ще вчора був певен, що вихід з будь-якої ситуації є. Що це? Черговий спад історичного циклу, після якого почнеться новий підйом нашої віри в можливості людського розуму, творчих сил та розважливості? Чи таки найглибша точка дна, під яким відчуваємо ще глибше дно?.. Можливо, обидві партії — і кумедні оптимісти, і безсилі скептики — це ностальгійні привиди з минулого?”

Ростислав Семків. Фото Олександра Попенка

“Оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики. Хто ми тепер?” – Ростислав Семків, літературознавець, куратор “Книжкового Арсеналу”.

Серед інших до кураторської команди 2020 року увійшли:

 • Сергій Жадан, куратор письменницької програми,
  Ольга Жук, кураторка програми з книжкового дизайну,
  Любов Морозова, кураторка музичної програми,
  Юлія Козловець, координаторка, кураторка Дитячої програми,
  Оксана Щур, кураторка Міжнародної програми,
  Оксана Хмельовська, кураторка програм із профрозвитку,
  Таня Родіонова, координаторка Української програми,
  Ірина Славінська, кураторка спеціальної програми,
  Соломія Савчук, координаторка мистецьких проєктів,
  Віра Кружиліна, технічна директорка фестивалю.

Починаючи з 2017 “Книжковий Арсенал” обирає фокус-тему фестивалю. “Сміх. Страх. Сила” стала першою темою, а її кураторкою — Тетяна Терен. У 2018 році — “Проєкт майбутнього”, а в 2019 — “Сусідство: відкрите питання”. Кураторкою фокусних тем обидвох років була Віра Балдинюк.

У 2019 році “Книжковий Арсенал” визнаний найкращим літературним фестивалем року на International Publishing Industry Excellence Awards.

ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ — наскрізна тема, що проявлятиметься у запропонованих кураторами подіях і проєктах Х Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”.

Прийом заявок на участь у Х “Книжковому Арсеналі” буде оголошено в грудні 2019 року.

У межах “Книжкового Арсеналу” відбувається також конкурс “Найкращий книжковий дизайн”, який покликаний говорити про книжку як мистецький об’єкт і розвивати галузь в естетичному напрямку. Прийом заявок на конкурс “Найкращий книжковий дизайн” оголосять у лютому 2020 року.

Джерело: artarsenal.in.ua