У NAMU знайшли дві невідомі роботи Федора Кричевського

У Національному художньому музеї України під час нового дослідження колекції знайшли дві раніше невідомі роботи Федора Кричевського. Майже 80 років вони були підписані як “невідомий автор”. Про це генеральна директорка музею Юлія Литвинець розповіла під час інтерв’ю на Радіо Культура.

Юлія Литвинець пояснила, попри те, що колекція музею заінвертаризована і опрацьована, трапляються випадки, коли через багато років, проводячи дослідження того чи іншого художника, в колекції знаходяться його твори. Отож, одна з ідентифікованих робіт Федора Кричевського – картина «Дівчина з гусями», друга – начерк. Як стало відомо, обидва твори надійшли до фонду НХМУ після Другої світової війни. А музей нині якраз розшукує твори, втрачені у цей період. 

«Я дуже уважно передивляюся нашу колекцію – звіряю інвентарні номери, як надходили твори до війни, який був рух експонатів. І таким чином виявилося, що в нашій колекції дуже довгий час зберігався твір, який надійшов до музею після Другої світової війни, і він надійшов з Дирекції художніх виставок як твір невідомого. Насправді це постійне кропітке дослідження Ми знаємо, яка була складна історія, і не тільки Друга світова війна, а й Перша світова війна, 30-ті роки. Багато творів і приховувалися, і могли приписуватися невідомому автору заради того, щоби його зберегти. Тому тривають постійні дослідження», – пояснила директорка НХМУ Юлія Литвинець.

Федір Кричевський “Наречена”, 1910 р.

До 2020 року у фондах Національного художнього музею було 35 графічних творів, 55 живописних робіт, архів художника і мольберт Федора Кричевського. У лютому 2020 року меценати передали у колекцію музею 222 графічні твори Кричевського.

Джерело: Суспільне

Фото: з вільних джерел / Maria Fronoschuk