Довженко-Центр запрошує на виставку номінантів Шевченківської премії 2020

13 лютого о 18:00 в Музеї кіно Довженко-Центру відкриється виставка «Короткий список», що представить проєкти, які увійшли до третього туру голосування на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року.

На найвищу державну нагороду у категорії «Візуальне мистецтво» цьогоріч номінуються проєкти: «Імперія снів» Сергія Браткова, «Карусель» Олександра Глядєлова та «(не)означені» Нікіти Кадана (Nikita Kadan).

Ідея створення виставки належить членам Шевченківського комітету Владі Ралко, Тетяні Кочубінській, Михайлові Рашковецькому: «Різні за естетикою, інтонаціями, художнім методом, ці твори, поєднані разом, ілюструють природу людського у сьогоднішніх умовах політичної нестабільності, історичної фальсифікації та неможливості охопити дійсність. У основі своїй всі роботи використовують медіум фотографії. Але ці твори об’єднує не тільки звернення до фотографії.
Митці вводять глядача в стан трансу, перехідний стан. Кожен по-своєму. Кадан — створюючи з документальних фотографій сугестивний чорно-білий живопис, водночас підключаючи до свідомості «пацієнта» багатофункціональний аналітичний апарат. Глядєлов — за допомогою травмуючого шоку заримованих і зациклених пограничних ситуацій. Братков — колажуючи калейдоскоп підсвідомого в образі оманливо лагідних, легких підковдр. Але художники не маскують особисте і колективне підсвідоме «раціоналізаціями». Жорстко, чи іронічно, чи безжально, — всі вони пред’являють болючу правду, здираючи з неї “пост”, як шкіру. На жаль, зараз саме через біль ми може дістатися до людяності і розуму».

Організатори: Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка, Довженко-Центр

Графік роботи виставки:
Відкриття виставки: 13 лютого о 18:00.

14 лютого – 04 березня
Години роботи
12:00 – 19:00
Вихідний – понеділок, вівторок

ВХІД ВІЛЬНИЙ.

Джерело: фб-подія