Документальну стрічку про НХМУ презентують на ОМКФ-2021

Документальну стрічку Андрія Загданського «Національний музей» про НХМУ відібрано до Національної конкурсної програми Одеського міжнародного кінофестивалю. Цьогоріч він проходитиме з 8 до 14 серпня. До речі, саме на ОМКФ-2021 відбудеться й світова прем‘єра фільму.

Стрічка “Національний музей” – це кінематографічне дослідження і портрет  Національного художнього музею України – живого організму, в якому перетинаються минуле й теперішнє України. У цьому перетині можна розгледіти й майбутнє країни.

Півроку автори фільмували життя музею: монтаж та відкриття виставок українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, та виставки творів генія авангарду Олександра Богомазова.

«Безліч обставин спонукали мене розпочати цей проєкт. Наприклад, моя ще студентська любов до українського авангарду. Крім особистого й сентиментального, я переконаний, що в сучасному суспільстві музеї, як і бібліотеки, стають новими «секулярними» храмами. Не випадково ми пошепки розмовляємо і в музеї, і в церкві. Документальне кінодослідження головного національного музею рівнозначно створенню портрета нації. У випадку з Україною – нації, що йде шляхом численних драматичних змін», – коментує режисер стрічки Андрій Загданський.

Фільм знятий кінокомпаніями «МАГІКА-ФІЛЬМ» (Україна) та «AZ Films» (США) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України

Прем’єра фільму “Національний музей” мала відбутися у березні 2020 року в Києві на фестивалі Docudays. Проте у зв’язку з пандемією захід перенесли в онлайн-формат, тож прем’єру стрічки вирішено було перенести.

Фото та джерело: Кінокомпанія “Магіка-фільм”