«ДоДому на Різдво. Світло української традиції»: виставка в Українському домі

У Національному центрі «Український дім» проходить виставка «ДоДому на Різдво. Світло української традиції». Тут представлені музейні твори та роботи сучасних майстрів, художників і дизайнерів, котрі переосмислюють, інтерпретують і розвивають українську різдвяну традицію.

На виставці представили:

  • традиційний одяг і посуд, 
  • килими і прикраси, 
  • відео та аудіозаписи старовинних колядок,
  • роботи Володимира Шагали та Василя Омеляненка.

Експозиція складається з творів із фондів Національного музею народної архітектури і побуту України, «Українського дому», а також з творів із колекції родини Ющенків та інших приватних зібрань.

Окрім виставки, в проєкті «ДоДому на Різдво» є ціла програма заходів. Це — концерти, лекції, майстер-класи для дорослих і дітей. Анонси і розклад подій можна знайти на сайті «Українського дому» і на сторінках Українського Дому в соцмережах — Facebook та Instagram.

Також в одному із виставкових залів працює святкова крамничка. У ній можна придбати роботи українських майстрів, дизайнерські вироби, книги, сувеніри.

«Нам вдалося зберегти свою традицію, а тепер вона береже нас. Попри те, що сьогодні через повномасштабну війну не всі родини можуть зустрітися за спільним святковим столом, у нас точно є відчуття спільного дому — України. І різдвяний Святвечір об’єднує нас, де б ми не були,  —  аби ми подарували одне одному дещицю тепла і світла», — йдеться у анонсі події.

Виставка «ДоДому на Різдво» триватиме до 21 січня 2024 року. Адреса — м. Київ, вул. Хрещатик, 2