23 червня в Києві стартує десятий «Книжковий Арсенал» й триватиме упродовж п’яти днів. Через пандемію фестиваль перенесли на цілий місяць. Цьогоріч «Книжковий Арсенал» відбудеться у гібридному форматі (офлайн та онлайн). Відкриття фестивалю транслюватимуть наживо, ключовою подією стане церемонія оголошення переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн».
Продовжить відкриття ювілейного фестивалю презентація книжки «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте» за участю авторки Дайви Ульбінайте, а також самої героїні — експрезидента Литви Далі Грибаускайте. На завершення у день відкриття — подія письменницької програми Сергія Жадана «Вголос. Про себе» — концерт українсько-німецької дружби «Співочі кажани» за участю куратора програми, а також його німецьких друзів Владіміра Камінера і Юрія Гуржи. Усі події програми «Вголос. Про себе» відбуватимуться щодня увечері на вуличній сцені Книжкового Арсеналу.
Щорічний міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» був заснований Мистецьким арсеналом у 2011 році. За цей час його відвідали понад півтисячі письменників, поетів, ілюстраторів, дизайнерів, філософів та експертів видавничої справи із понад півсотні країн світу. А у 2019 році «Книжковий Арсенал» був визнаний «Найкращим літературним фестивалем світу».
Куратором цьогорічної фокус-теми фестивалю, яку визначено як «Оптимісти скептики», виступить літературний діяч Ростислав Семків. Програма передбачає 8 тематичних заходів, які відкриє лекція Оксани Забужко «Оптимізм українською історії».
Наймасштабнішою на Книжковому Арсеналі стане програма для дітей та підлітків, яку кураторка Юлія Козловець назвала «Досвід відсутності досвіду». До програми увійдуть 56 подій — перформансів, зустрічей з письменниками, майстер-класів та лекцій для дітей та батьків. Музична програма Люби Морозової «Сім струн для Дядька Михайла» представлена чотирма концертами сучасної класичної музики. Візуальна складова Книжкового Арсеналу має 14 виставкових проєктів, серед них і «Шкільна цигейка» Влади Ралко й «Український колаж» Євгена Карася, Олександра Ляпіна та Олега Василенка.
Вп’яте на «Книжковому Арсеналі» буде представлений збірний стенд музейних видань під назвою «Музейний простір». Зокрема, вже відомо, що Національний художній музей України представить власну друковану продукцію. Серед іншого, відвідувачі зможуть погортати та придбати каталоги «Олександр Богомазов: творча лабораторія», «Помічник, супутник, друг», «Майстер і час. Федір Кричевський», «Василь Кричевський. Між авангардом і традицією» та дитячу книгу «Музейна історія. Або що приховують картини».
Водночас влітку Національний художній музей України видасть перший номер нового щорічного журналу «Мистецтво. Музей. Діалоги». Це видання, відкрите для публікацій досліджень з історії мистецтва, атрибуції, експертизи, реставрації, історії колекції та музейної справи, базою для яких є збірка НХМУ. Також триває робота над «Кишеньковою серією» – невеликими за форматом виданнями, присвяченими певному аспекту творчості митця чи мистецької проблеми. Першими у цій серії будуть «Фінська подорож Олександра Богомазова» Олени Кашуби-Вольвач, «Микола Мурашко. П’ять мандрівок. Листи з-за кордону» Лесі Толстової, «Грецькі щоденники Олекси Грищенка (1921- 1923)» Марини Дроботюк. За перебігом роботи над серією, слідкуйте на сайті музею та в соцмережах.
Ознайомитись з повною програмою Х «Книжкового Арсеналу» можна ознайомитись тут
Отож, триватиме Х «Книжковий Арсенал» з 23 до 27 червня. Час роботи фестивалю подовжено з 9 години ранку до 22 вечора. З 9 до 10 ранку — година вільного відвідування для пенсіонерів. Увесь інший час безкоштовний доступ на Книжковий Арсенал мають люди з інвалідністю, діти віком до 12 років, ветерани АТО і власники карток ІСОМ.
Зверніть увагу! що цьогоріч квитки на «Книжковий Арсенал» можна придбати лише онлайн. Продаватимуться вони послотово і даватимуть відвідувачам змогу увійти на фестиваль лише в конкретний часовий проміжок конкретного дня.
Фото та джерело: «Мистецький арсенал» / НХМУ