На каналі Ukraine the best вийшла розмова Юрія Комелькова (куратора мистецьких проєктів, видавця, галериста) з Ганною Шерман (засновницею Медіахолдингу мистецької періодики та головною редакторкою журналу «Антиквар»).
Розмовляли про:
- шлях до створення Музею авангарду у Києві;
- про твори, які митці і колекціонери подарували майбутньому музею;
- про вплив політики на мистецтво;
- про журнал «Антиквар» №135, присвячений авангардному мистецтву і майбутньому Музею авангарду у Києві.
Нижче — декілька коротких цитат.
Про політику і мистецтво
Ганна Шерман:
— Мистецтво і політика — це дуже чутлива тема в будь-якій країні. Що потужніший вплив мистецтва на суспільство, то більший політичний опір цьому впливу, то більше бажання політики і політиків використовувати мистецтво в ролі власного інструменту…
Юрій Комельков:
— В залежності від політики у нашій країні, змінювалася і ситуація довкола авангардних течій у мистецтві. Скажімо, Сталін вщент знищував і твори митців-авангардистів, і самих художників. При Хрущову певний час була політика “відлиги”, але недовго, йому теж не подобалося авангардне мистецтво…
Про журнал «Антиквар» №135
Ганна Шерман:
— Усі автори і спікери, яких ми запросили до роботи над виданням, залучені до створення Музею авангарду. Це митці і колекціонери, які долучилися до формування колекції. Це науковці, мистецтвознавці, які працюють з концепцією музею. Власне, концепція музею збігається з темами їхніх багаторічних досліджень, це не є чимось абсолютно новим…
Юрій Комельков:
— У нас ніколи не публікували досліджень щодо того, як західні науковці розглядають авангард… Мистецтвознавець Едуард Димшиц проаналізував декілька десятків наукових робіт. І я думаю, що його стаття на основі цього дослідження, — головний матеріал числа… В тексті, зокрема, є фраза італійського науковця: «Авангард помре тільки тоді, коли помре цивілізація»… Мені вона дуже подобається.