Christie’s встановив новий аукціонний рекорд для ассирійського мистецтва: $ 31 млн за лот

Рідкісний 3000-річний ассирійський рельєф був проданий за рекордні $ 31 млн на аукціоні старожитностей Christie’s 31 жовтня в Нью-Йорку. Попередньо артефакт був оцінений у $ 10 млн.

Це стало новим аукціонним рекордом для ассирійського мистецтва, повідомляє artukraine.

Артефакт був знайдений британським археологом Остіном Генрі Лейардом між 1845 і 1851 поблизу руїн Північно-Західного палацу в стародавньому місті Німруд (нині – Ірак).

На двометровій гіпсовій дошці вирізане зображення ассирійського божества. Цей рельєф є одним із найкращих зразків стародавнього ассирійського мистецтва, які потрапляли на ринок протягом останніх десятиліть.

Пам’ятка є однією з трьох різьблених гіпсових плит, які купили американські місіонери, що передали дошки до Духовної семінарії в Олександрії, штат Вірджинія, у 1859. За даними CNN, до 2017 року, поки експерти не оголосили вартість роботи, вона постійно експонувалася в семінарській бібліотеці. Продаж однієї із 3 плит забезпечить достатню кількість коштів на утримання інших 2, а також підтримку стипендійного фонду семінарії.

Варто зазначити, що археологи зі всього світу висловлюють своє занепокоєння щодо продажу подібних знахідок на аукціонах. На їхню думку, такий ажіотаж та зростання цін на старовину може призвести до розграбування старожитностей, зростання контрабанди та процвітання чорного ринку.

Джерело: artukraine