Аудіотур Воздвиженкою

З 26 грудня Київською Воздвиженкою можна буде прогулюватись з аудіотуром, який оповідає про історію та ідентичність мікрорайону. Побудований він як своєрідний подкаст і створений групою Театру перформативних мистецтв Pic Pic в рамках творчої резиденції від Bereznitsky Art Foundation за підтримки Українського культурного фонду.

Починатиметься маршрут біля входу до Bereznitsky Art Foundation, за адресою Кожум’яцька, 22, та закінчуватиметься на Замковій горі. Загальна тривалість прогулянки – 50 хвилин. Для участі необхідно мати мобільний пристрій з можливістю зчитування QR-коду та навушники. Аудіотур доступний українською, російською та англійською мовами. Його можна завантажити безкоштовно через QR-код розміщений на початку маршруту.

Авторами аудіотуру стали Дмитро Левицький та Пьотр Армяновський, текст озвучили художник Ілля Чичкан та ресторатор Дмитро Борисов. Саунд-дизайнер Даниїл Грабар, перекладачки Тетяна Родіонова та Юлія Дідоха, консультанти Марія Борисова та Павло Федорів, акторка Оксана Кунікевич, кураторка Ганна Циба.

Воздвиженка виникла у 2000-х роках на Подолі в Києві, у місцевості, що історично мала назву урочище Гончари-Кожум’яки. Новий мікрорайон з елітною забудовою був заселений не відразу, а тому здобув серед містян назву «вулиця привидів». Поступово у Воздвиженку вдихнули життя підприємці та митці – орендарі приміщень під салони, майстерні, крамниці, ресторани та галереї. Сьогодні більшість житла на Воздвиженці заселена, а місцеві мешканці мають власне бачення розвитку свого мікрорайону, яке втілюють через органи самоврядування. Водночас забудова Воздвиженки продовжується.

Pic Pic Performance Art Theatre – український художній колектив, заснований у 2016 році театральним режисером Дмитром Левицьким та перформером Пьотром Армяновським. Основним форматом, з яким працює група, є аудіотур. Аудіопрогулянки з Pic Pic – це пригоди під час подорожі містом у навушниках, коли голос диктора не лише розповідає історію, але проводить слухача через неї, у підсумку відкриваючи візуальну перспективу міста, змішану з підтекстом театральних вражень.

Фото та джерело: Bereznitsky Art Foundation