Слайд-лекція “Архітектура в акварелях Георгія Малакова”

6 лютого о 17:00 у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені Заболотного відбудеться слайд-лекція Дмитра Малакова «Архітектура в акварелях Георгія Малакова».

Георгій Васильович Малаков (1928–1979) – український графік, Заслужений художник України. Фахову освіту художника-графіка отримав у Київській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка та в Київському державному художньому інституті (нині – НАОМА). 

Працював у станковій та книжковій графіці у техніці малюнку пером, акварелі, лінориту. Автор серій ліногравюр, присвячених Києву часів Другої світової війни, європейському середньовіччю, романтиці мариністики. Особливою популярністю користувалися книжки, ілюстровані Г. Малаковим, що виходили в Україні друком у 50-70 роках минулого століття. 

Серед акварелей художника особливе місце посідає тема пам’яток архітектури: краєвиди рідних київських Липок, мальовничі куточки Києво-Печерської лаври, старовинний Львів, Жовква, будівлі авторства чеського архітектора Іржі Стібрала у Немирові, містечкова забудова Тульчина. 

Життю і творчості Г. Малакова присвячено монографії, альбоми, каталоги, спогади. Його роботи зберігаються в художніх та історичних музеях України і за кордоном, а також у приватних збірках. Видання про Георгія Васильовича із фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного будуть представленні на заході. 

Спеціально дібраний для лекції в ДНАББ ім. В. Г. Заболотного ілюстративний ряд, датований 1941–1958 роками, демонструється вперше.

Лектором виступить Дмитро Малаков – член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького, автор багатьох видань про Київ та про непересічних особистостей, серед яких, насамперед, – видатні архітектори, чий творчий доробок пов’язаний із прадавнім містом Києвом.

Початок о 17:00

Адреса: Київ, просп. Перемоги, 50

Подія у FB: https://www.facebook.com/events/2027339837480476/