В мистецькому центрі «Шоколадний будинок» відкрилась виставка творів Андрія Прахова “ДОРОГА ДО ІСТИНИ”, яка триватиме до 8 серпня. В експозиції представлені роботи художника, створені ним у роки проживання в Україні (2013–2020), і які вбудовуються у прижиттєві роздуми автора про свій шлях і пошук ідентичності в контексті зовнішніх подій та особистих переживань.
«Сучасне мистецтво має два завдання: або прикрашати життя, або вказувати шлях. Щодо мене, творчість — це щоденний процес, шлях становлення та осмислення, неминучий аналіз того, що відбувається зараз, і минулого, моя дорога до істини», — у цьому був переконаний художник Андрій Прахов.

Відкривають виставку «АНДРІЙ ПРАХОВ. ДОРОГА ДО ІСТИНИ» роботи, сюжет яких висвітлює одну з «одвічних» тем: любов вічна і любов земна, слава вічна і слава минуща, а також Finis Gloria mundi (лат. кінець земної слави). Тема пізнання власного шляху продовжує розвиватися в серії робіт, створених за мотивами представлених в експозиції метафоричних поезій Миколи Заболоцького. Взагалі ж використання у картинах різних літературних цитат було вельми притаманним для художника.
Ще однією виразною тематикою живопису Андрія Прахова є міський пейзаж. У своїх ранніх роботах Андрій Прахов часто звертався до архітектури, особливо храмової, надихаючись вічними формами з великою історією. Так, архітектура й мальовничі краєвиди Стамбула, представлені в експозиції, переплітаються з історією міста і поетичними коментарями, запозиченими у класиків.
Апофеозом експозиції є художньо-дослідницький проєкт за результатом вивчення фінно-угорської спадщини, який Андрій Прахов започаткував 2016 року. Він був створений за мотивами карело-фінського епосу «Калевала» та феномену пермського звіриного стилю (бронзової художньої пластики VII ст. до н. е. — XII ст. н. е).
Крім цього, 30 липня о 17:00 в рамках виставки відбудеться круглий стіл на тему «Фіно-угорський світ очима митців». Для багатьох видатних діячів фінського мистецтва, таких як композитор Ян Сібеліус, художник Аксель Галлен-Каллела і архітектор Еліель Саарінен, світ фіно-угорського епосу «Калевала» став символічним джерелом, з якого вони черпали натхнення для передачі людських почуттів іншими художніми засобами. Андрій Прахов багато років вивчав спадщину фінно-угорської культури і залишив світу сучасну інтерпретацію образів і сюжетів цього видатного твору світової культури.
Серія KALEVALA Андрія Прахова складається їх більше п’ятдесяти творів, написаних в різній техніці. Роботи розкривають зміст окремих рун і конкретних героїв епосу.
Круглий стіл проводить президент Спілки Уральських народів України, політолог, автор книги “Фіно-угорський світ: зустріч Заходу і Сходу” під егідою Національної академії наук України Надія Єфимищ-Федосєєва. Спілка Уральських народів України представляє вепсів, карелів, комі та комі-перм’яків, марійців, мордву (мокша й ерзя), удмуртів, фінів, а також етнічних росіян – вихідців з Уралу та Сибіру. Діяльність організації охоплює всю территорію України.
31 липня о 14:00 відбудеться кураторська екскурсія виставкою “Андрій Прахов. Дорога до істини “.
Реєстрація на екскурсію за посиланням.
Усі охочі мають можливість детальніше познайомитися з творчістю та філософією робіт Андрія Прахова, зможете порівняти ідеї автора зі своїм розумінням його творів і послухати унікальні історії з життя митця. А ще дізнатися про стародавню культуру фіно-угорського народу, з якою пов’язаний один з художньо-дослідницьких проєктів Андрія Прахова. Вхід на екскурсію відбувається за ціною квитка. Квитки можна придбати у касі музея.
Триватиме виставка «АНДРІЙ ПРАХОВ. ДОРОГА ДО ІСТИНИ» в мистецькому центрі «Шоколадний будинок» до 8 серпня. (вул. Шовковична 17/2, Графік роботи: Пн., чт. — вихідні, з 10.00 до 18.00.
Художник Андрій Прахов народився у старовинному місті Великий Устюг. Тривалий час мешкав у Пермі, де відбулося його становлення як художника. З 2013 року Андрій жив і працював у Донецьку, Дніпрі та Києві. Андрій Прахов пішов з життя 2020 року в Києві. Його роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Росії, США, Ірландії, Франції, Німеччині та Італії, а також – у «Музеї усього» у Лондоні.
Facebook: Andrey Prakhov Art
Behance: Andrey Prakhov
Джерело та фото: Анна Лєдєнєва-Прахова