Жінки. Погляд з минулого

В Кіровоградському художньому музеї “відкрили” ім’я досі невідомого художника.

 

07.03.2012

У Кіровоградському обласному художньому музеї вперше після реставрації глядачам
представили картину С. Галяшкіна-Корсакова «Купальниця». Її історія складна і цікава.

С. Галяшкін-Корсаков «Купальниця». 19 ст. П.,о.


У 2004 році до Національного науково-дослідного реставраційного центру України відправили на реставрацію картину, яка в інвентарній книзі музею була записана «С. Голядкін-Корсаков «Купальниця» (копія з картини художника Неффа)».

Реставрацію картини проводив Володимир Папушенко. «Купальниця» – не перша робота із фондів Кіровоградського обласного художнього музею, яку він «вилікував». В 2004 р. із фондів нашого музею ним була реставрована картина Н. Харитонова «Портрет жінки у чорній сукні з брошкою» ХІХ ст.

Картина С. Галяшкіна-Корсакова «Купальниця» витримала складні реставраційні процеси, полотно було монтовано на музейний підрамник, виготовлений за її новими розмірами, оскільки в результаті проведених заходів було відновлено первісний розмір твору, а саме фрагменти авторського живопису, що слугували окрайками, були розгорнуті в площину живопису. Полотно здубльоване. Зведено прориви. Відновлено порушений зв’язок між шаром фарби, ґрунтом та основою. Видалено забруднення. В місця втрат авторського фарбового шару і ґрунту, підведено реставраційний ґрунт. Місця втрат тоновані в тон авторського живопису. Полотно покрито захисним шаром лаку. Таким чином експонату надано експозиційного вигляду.

При дослідженні авторського підпису було встановлено справжнє прізвище автора: Галяшкін-Корсаков. Співробітниками музею ведеться науково-пошукова робота по зясуванню біографічних відомостей та вивченню творчості художника С. Галяшкіна-Корсакова.

В експозиції “Жінки. Погляд з минулого” також представлені жіночі портрети ХІХ століття з фондів музею.


 

Валентина Ноженко, головний зберігач фондів
Кіровоградського обласного художнього музею

Анатолій Кімнатний, завідуючий відділом музею –
картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»