Завершилась Венеційська бієнале 2019: статистика та підсумки

24 листопада завершилася 58-ма Венеційська бієнале сучасного мистецтва, президентом якої був Паоло Баратта, а художнім директором – Ральф Ругофф.

На спеціальній прес-конференції організатори підвели підсумки бієнале 2019. За півроку подію відвідали близько 600 тис. людей, при цьому 31% від загальної кількості склали молоді люди віком не старше 26-ти років.

На цей раз у бієнале прийняли участь 79 художніків та 90 національних павільонів, з яких чотири країни – Гана, Мадагаскар, Малайзія та Пакистан – брали участь вперше. Були організовані дві спеціальні програми та 21 паралельна програма. В освітніх програмах бієнале задіяли близько 35 тис. молодих людей, студентів та 783 школи. На тиждень відкриття бієнале акредитували 5200 журналістів з різних країн.

Офіційний сайт Венеційської бієнале відкрило більше 2 мільйонів унікальних користувачів, при чому переважно вхід був здійснений зі смартфону. Найбільш популярною соцмережею серед відвідувачів виставок і заходів був Твіттер.

Нагадаємо, що в цьому році бієнале була під загрозою зриву через повінь, що визнали найбільшою у Венеції за останні 50 років.

Джерело: АРТГИД

Інсталяція з Кейптауну. Фото Tiziana Fabi
Американський павільйон. Фото Simone Padovani
Філіппінський павільйон. Фото Luca Zanon