ВИСТАВКОВІ ПРОЄКТИ КИЇВСЬКОЇ КАРТИННОЇ ГАРЕЛЕЇ. ЩО МОЖНА ВІДВІДАТИ?

Національний музей “Київська картинна галерея” продовжує працювати і радо запрошує відвідувачів до своїх виставкових зал. Найближчими днями є можливість відвідати декілька подій. Серед них — виставка “Синергія” Петра Бевзи, “Воїни світла” Макса Вітика, груповий проєкт “Стан”, а також виставка ілюстрацій “Божественна комедія” Сальвадора Далі.

ВИСТАВКА ПЕТРА БЕВЗИ “СИНЕРГІЯ”

Цю виставку, яка відкрилася 30 серпня 2022 року, Київська картинна галерея вирішала продовжити до 9 жовтня. Проєкт є символічним запрошенням до осмислення української культури та ідентичності. У ньому представлені 45 творів художника, більшість яких він створив напередодні та у перші місяці повномасштабної війни Росії проти України. Серед них цикли робіт “Сапсани” (2022) та “Міріадні структури” (2021-2022), а також три поліптихи із серії “Теодозії” (2002-2006).

ЕКСПОЗИЦІЯ “ВОЇНИ СВІТЛА” ХУДОЖНИКА МАКСА ВІТИКА

Виставка, присвячена образам і персонажами Революції гідності, працює в музеї із 2 жовтня 2022 року. Це мистецький благодійний проєкт українсько-американського художника Макса Вітика, який створив серію “Воїни світла” під впливом революційних подій 2013 – 2015 років. Митець відзначає, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, його роботи набули для нього нових сенсів та ще більшої актуальності: “Я розумів, що маю показати їх тут, вдома — в Україні”. 

ВИСТАВКА ІЛЮСТРАЦІЙ САЛЬВАДОРА ДАЛІ “БОЖЕСТВЕННА КОМЕДІЯ”

Київська картинна галерея також вирішила подовжити виставковий проєкт “Божественна комедія”, в якому представлені ілюстрації Сальвадора Далі до поеми Данте Аліг’єрі. Ці роботи далі є унікальним прикладом книжкової графіки. До експозиції музей також додав інсталяції та відеоарт, аби зробити виставку більш імерсивною. 

Виставка серії ілюстрацій Сальвадора далі до “Божественної комедії” Данте Аліг’єрі. Фото: Укрінформ

ВИСТАВКОВИЙ ПРОЄКТ “СТАН”

Із 30 вересня 2022 року до 9 жовтня в музеї триває колективна виставка “Стан”, яка об’єднує поезію, відеоарт та живописні роботи спільною темою людського буття у точці перетину часу та простору. Відвідувачі мають змогу познайомитися з роботами українських художників Володимира Падуна, Людмили Падун і Віктора Грізи.