У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА АНДРІЯ САГАЙДАКОВСЬКОГО

ВИСТАВКОВИМ ПРОЄКТОМ «АНДРІЙ САГАЙДАКОВСЬКИЙ. ДЕКОРАЦІЇ. ЛАСКАВО ПРОСИМО!» МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ ПРОДОВЖУЄ ЛІНІЮ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ВИЗНАЧНИХ ІМЕН У НОВІТНІЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА. КУРАТОРАМИ ВИСТАВКИ СТАЛИ СОЛОМІЯ САВЧУК, ОЛЕКСАНДР СОЛОВЙОВ ТА ПАВЛО ГУДІМОВ. ПРОЄКТ РЕАЛІЗОВАНО ЗА ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ.

Серед уже реалізованих проєктів, виставка львівського художника Андрія Сагайдаковського вирізняється своїм експериментальним характером — простір Арсеналу перетворився на тотальну інсталяцію, створену митцем. Це дозволить відвідувачам якнайповніше зануритися у творчість автора, відчути його метод.

На виставці можна виокремити кілька тематичних й стилістичних циклів, зокрема, тіло як фрагмент, тілесна еквілібристика, кіно, діти-воїни і дитячі забавки, спортивні вправи. Тож не випадково, що основною темою виставки є саме спорт. Він є моделлю буття, відображенням поняття homo ludens — «людина, що грає». Митець із насолодою грає у власну гру, вигадуючи містифіковані змагання-забави. Він вигадує правила, проектує декорації для своїх вправ і дисциплін, створюючи таким чином власний спорт-простір — імаджинаріум, що є естетично співзвучним із театром абсурду.

Радикальні інсталяції Андрія Сагайдаковського абсурдизують та деконтекстуалізують виставковий простір. Митець використовує незвичайні, біотактильні засоби, аномальні звуки, їдкі та специфічні запахи, «трешові» матеріали, зумисне кострубаті написи.
Триватиме виставка «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» до 24 січня 2021 року в Мистецькому арсеналі.

 

Довідково: Андрій Сагайдаковський народився в 1957 році у Львові. У 1979 році закінчив факультет архітектури Львівського політехнічного інституту. У 2012 році Андрій Сагайдаковський став лауреатом премії Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE АWARDS у номінації Відкриття ARSENALE. Живе та працює у Львові.

Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал

Джерело: https://artarsenal.in.ua/uk/povidomlennya/kuratorskyj-ekskurs-u-vystavku-andrij-sagajdakovskyj-dekoratsiyi-laskavo-prosymo/