У Києві відбудеться відкриття виставки робіт Івана Айвазовського

12 вересня у Національному музеї “Київська картинна галерея” відбудеться відкриття виставки «Геній і море. Традиції, пошуки, відкриття», що присвячена 200-річчю від дня народження І.К. Айвазовського.

Іван Костянтинович Айвазовський (1917-1900) –видатний український та російський художник-мариніст та баталіст вірменського походження. Айвазовський є автором понад 6000 різних творів (картин, акварелей, малюнків тощо). Його полотна прикрашають музеї та приватні зібрання по всьому світу. За понад шістдесят років творчої кар’єри Айвазовський брав участь у більш як 120-ти художніх виставках, понад половина з яких були персональними.

Окрім слави художника, Айвазовський відомий також як колекціонер, меценат, живописець Головного морського штабу, академік, професор та почесний член Імператорської академії мистецтв, почесний член академій мистецтв в Амстердамі, Римі, Парижі, Флоренції та Штутгарті.

На нинішній виставці експонуються понад 60 творів живопису і графіки ХVІІІ-ХХ ст. з колекції музею, які поєднані морською тематикою. Також передбачений показ світлин картин Айвазовського, втрачених музеєм під час Другої світової війни та експонатів музею Шереметєвих: архівні матеріали, світлини, різноманітні предмети, що знаходились на військових кораблях ХІХ ст. та особисті речі морських офіцерів – сучасників І. Айвазовського.

Іван Айвазовський. Море. Коктебель.

Важливим є також те, що саме Айвазовський стояв у витоків українського пейзажу та одним із перших звернувся до мальовничої краси української природи і сільського побуту. Мистецтво Івана Айвазовського мало величезний вплив на розвиток мариністичного живопису та кримської тематики. Він створив авторскьку традицію і школу – роботи сучасників, учнів і послідовників митця складають цілу епоху у розвитку морського пейзажу та кримських ландшафтів.

Відкриття виставки відбудеться 12 вересня о 16:00 за адресою вул. Терещенківська, 9.

Подія у FB: https://www.facebook.com/events/833680930148139/