Виставка Анастасії Подерв’янської та Тетяни Русецької в Voloshyn Gallery

Voloshyn Gallery представляє виставку Анастасії Подерв’янської та Тетяни Русецької “NEW ICON”. Експозицію складуть живописні роботи, картини із текстилю, а також інтерактивна інсталяція, учасниками якої стануть самі відвідувачі виставки.

“NEW ICON” − це спроба сучасного візуального переосмислення традиційних іконописних сюжетів, емоційного перетворення та надання нового значення канонічним образам. У спільному проекті художниці розмірковують про богосутність людини і людяність Бога, використовуючи поєднання українського декоративізму і етно-романтизму, а також елементів коміксу, які надають творам мультикультурного значення, виводять за межі архаїчно-традиційних уявлень. Синтез традиційних технік і канонів з сучасними технологіями і баченням створюють нове звучання.

Частину експозиції складає інтерактивна інсталяція. Так як ікона не лише зображує надчуттєву реальність, але й являє її, ця інсталяція провокує взаємопроникнення особистості у площину уявного, змінного, але візуально насиченого багатошарового світу, виявляючи нові риси. По суті, це схоже на діалог, у якому  реальне, та уявне зливаються в цільну гармонію, народжуючи новий контекст, нову суть, новий образ.

Анастасія Подерв’янська. Архангел Михаїл

Інсталяція об’єднує у собі три складові: об’ємні просторові структури, зображення, яке проектується на них, а також глядача, що потрапляючи у цей простір взаємодіє із ним, стаючи таким чином, активною дійовою особою, створює свій неповторний образ, фіксуючи його на фото. Так кожен глядач може потрапити всередину зображення, стати його невід’ємною частиною. Метою даної роботи є фотофіксація цього моменту, поширення нового образу, який і є суть виставки “NEW  ICON”, адже невід’ємною частиною світоутворення є людина.

Проект «NEW ICON»  демонструє,  що сучасна ікона усе більше позбувається функції оповідання, тяжіючи стати справжнім пророцтвом. Адже кожен іконописець  – це пророк, бо він говорить просто й реалістично про майбутнє, визначаючи, які елементи нашої емпіричної реальності перейдуть через вогонь смерті у воскресіння.

Коли: з 7 до 21 вересня

Де: Voloshyn Gallery (м. Київ, вул. Терещенківська, 13)

Подія у FB: https://www.facebook.com/events/309384189527452

Джерело: http://artukraine.com.ua