Виставка польского живопису “Малярство польське”

У рамках проекту «Європейський вимір» Музей Ханенків презентує виставку «Малярство польське» зі збірки Львівської Національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Вперше до Києва прибуде більше двадцяти польських полотен 18-поч.20 століть. 

Серед  авторів, представлених на  виставці «Малярство польське» — романтики й реалісти, адепти академізму та символісти, прихильники імпресіонізму та різних течій модернізму. Випускники німецьких, австрійських, паризьких художніх шкіл та академій, ці польські митці були живими символами справжнього космополітизму та універсальності мистецтва. Водночас, саме їхні твори стали візуальними емблемами польської національної ідентичності.

Ян Матейко, Яцек Мальчевський, Генрик Семірадський, Ольга Бознанська, Владислав Бакалович, Войцех Коссак, Юзеф Мегоффер – ці імена давно відомі європейським колекціонерам та любителям східноєвропейського живопису, але досі залишаються переважно незнайомими для українського глядача.

Про проект «Європейський вимір»

Започаткований Музеєм Ханенків у 2012 році, проект популяризує європейську культурну спадщину, що зберігається в музеях України. В його межах уже відбулися виставки «100 шедеврів» (твори європейського живопису з дев’яти міст України, 2012) та «Скарби баронів де Шодуар» (європейський живопис з Житомирського краєзнавчого музею, 2014). Виставка «Малярство польське» є третьою у цьому циклі.

 

Відкриття 14 червня о 17:00. Виставка триватиме до 3 вересня.

Вхід на відкриття виставки вільний.

Сторінка події: https://www.facebook.com/events/311798699259776/