Victoria Museum – серед найкращих музеїв Європи-2022

Приватний український музей костюма та стилю “Victoria Museum”, присвячений міській моді 1830-1920 років, потрапив до шорт-листа престижної музейної премії Кращий музей Європи 2022 (EMYA). Україна всього двічі брала участь у цій премії. Востаннє київський музей представляв Україну в 2015-му році.

Відбір фіналістів відбувався серед понад 300 європейських музеїв, яким не більше 4-х років. Для порівняння – в попередніх конкурсах брали участь до 150 молодих музеїв. Через пандемію коронавірусу проведення конкурсу було відкладене, що призвело до зростання конкуренції серед музеїв, які входять в означений віковий ценз. Та попри конкуренцію, Victoria Museum звернув на себе увагу професійної музейної спільноти високими стандартами – як технічним, так і ментальним. Крім цього, на премію за правилами претендують ті музеї, які реалізують “суспільну якість”, коли музеї віднаходять реальні потреби суспільства та пропонують неординарний спосіб на них відгукнутися.

Вікторія Лисенко

Те, що Victoria Museum обрали одним із номінантів серед величезної кількості молодих креативних музеїв Європи – це вже є перемогою. Завдяки участі мого музею в цій премії – про Україну та нашу історію ми зможемо розказати на всю Європу вже в травні 2022 року, під час обрання переожців в Естонії, в місті Тарту. Для мене особисто – цінно те, що мій приватний музей наступного року стане обличчям культурної України. Чи обіймемо миперше місце – складно сказати. Але те, що ми вже в “лізі Європи” – вже є справжнім визнанням”, – заявляє власниця музею Вікторія Лисенко.

Музей костюма та стилю колекціонерка Вікторія Лисенко відкрила в 2017-му році.