У Відні відкривають музей Альбертіна Модерн

13 березня у будівлі Кюнстлерхаус (Будинок художника) на площі Карлсплац відкриють філію відомої віденської галереї Альбертіна – Альбертіна Модерн.

Керівництво галереї впевнене, що Альбертіна Модерн увійде в число «найбільших e світі музеїв сучасного мистецтва».

Філія є втіленням ідеї директора Клауса Шредера, який очолив музей у 2009 році і всі ці роки методично його трансформував. До приходу Шредера в Альбертіні виставлялася лише графіка, причому найвідоміші роботи – «Руки того, хто молиться» і «Заєць» Альбрехта Дюрера – через крихкість експонувались вкрай рідко, тож відвідувачам доводилося задовольнятися копіями.

«Помилкою було експонувати графіку поза контекстом іншого мистецтва, і Альбертіна як бренд була геть неспроможною», – Шредер в інтерв’ю The Art Newspaper.

Сьогодні тут демонструються картини, скульптура, фотографія і відеоарт, що привертає більше мільйона відвідувачів на рік і робить Альбертіну другим за популярністю музеєм Австрії – після Верхнього Бельведера, де зберігається знаменитий «Поцілунок» Густава Клімта.

Альбертіна Модерн. Візуалізація проєкту. Фото: Albertina Museum

Колекціонування сучасного мистецтва також стало пріоритетним напрямком діяльності галереї. Альбертіна Модерн, появу якої повністю профінансував меценат Ханс Петер Хазельштайнеруп, займе площу в 2000 м2. На ній розмістяться 60 тисяч робіт п’яти тисяч художників, в першу чергу це сучасне європейське мистецтво: Енді Уорхол, Сінді Шерман, Рой Ліхтенштейн, Герхард Ріхтер, Роберт Раушенберг та інші.

Перша виставка «Початок. Мистецтво у Відні з 1945 по 1980 рік» відкриється вже 12 березня і триватиме до 2 серпня.

Після неї у вересні планують відкрити експозицію світового мистецтва цього ж періоду.

Джерело: The Art Newspaper Russia