У США знайшли викрадену 30 років тому картину Марка Шагала

ФБР виявило картину Марка Шагала, викрадену у відомих американських філантропів три десятиліття тому. Робота «Отелло і Дездемона», написана в 1911 році, повернеться спадкоємцям власників. Полотно виставлять на продаж, щоб компенсувати страхові витрати, а решту суми передадуть на благодійні потреби.

Ювелір Ернест Хеллер і його дружина Роуз були відомими колекціонерами, які володіли творами Едварда Хоппера, Пабло Пікассо, П’єра Огюста Ренуара та інших відомих художників. Крадіжка сталася в 1988 році, коли чоловік і жінка, яким на той момент було далеко за 80, поїхали в подорож. Повернувшись, вони виявили, що з квартири зникло безліч картин, скульптури, а також ювелірні вироби, килими, столове срібло і інші цінності.

Загальна вартість викраденого майна тоді склала приблизно 600 тис. доларів, або 1,3 мільйона з урахуванням інфляції на сьогоднішній день. За «Отелло і Дездемону» колекціонери отримали страхову виплату у розмірі 100 тис. доларів.

Крадій намагався декілька разів продати полотно через агентів, та все було марно. Власник галереї у Вашингтоні, якому запропонували придбати полотно, запідозрив недобре в походженні роботи і запропонував агенту звернутися до ФБР. Слідчі виявили «Отелло і Дездемону» на горищі будинку в саморобній коробці, «виготовленої з дверного косяка і фанери».

Оскільки термін позовної давності для цієї крадіжки минув, нікому не буде пред’явлено ніяких звинувачень. Сам злодій вже був засуджений і відсидів у в’язниці за продаж краденого майна, включаючи твори мистецтва, викрадені з різних багатоквартирних будинків. Картина Шагала – єдиний знайдений витвір з числа тих, що були вкрадені у Хеллер в 1988 році. Пошуки інших предметів тривають.

Джерело: artchive.ru